Plutonia

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 39,99 zł 39.99
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Autor/Autorzy: Władimir Obruczew
Numer katalogowy: 9788367223096

Opis

Plutonia - jedna z najsłynniejszych powieści rosyjskiej fantastyki, napisana w 1915 roku, a więc jeszcze za carskiej Rosji. Inspirowana Podróżą do wnętrza Ziemi, Verne'a, czego autor - uznany geolog i paleontolog, badacz polarnej Północy - nigdy nie ukrywał. Opierając się na popularnych w XIX wieku teoriach dotyczących wnętrza Ziemi, zakładających, że jest ona w środku pusta i pomiędzy jądrem a powierzchnią istnieje podziemny świat, opisał geologiczną wyprawę badającą białe plamy na mapie Arktyki, gdzie ewentualnie mogło by się znajdować wejście do wnętrza naszego globu.

Szóstka dobrze wyposażonych badaczy natrafia na takie zejście i znajduje podziemny świat będący przekrojem epok ewolucji. Poznajemy wymarłe gatunki zwierząt i roślin i wraz z bohaterami przeżywamy moc przygód.

Władimir Obruczew (1863-1956) geolog i geograf, autor blisko 4 tysięcy prac naukowych, podręczników i atlasów. Życie spędził na badaniach Syberii i polarnej Arktyki. Napisał dwie powieści fantastyczno-podróżnicze: Plutonię (1915) i Ziemię Sannikowa (1926).

Dane techniczne

Oprawa broszurowa
Liczba stron 408
Wydawca Stalker Books
Stron 408
Okładka broszurowa
Wydawca Stalker Books
Data premiery kwiecień 2022

Opinie o produkcie (1)

3 maja 2022

Odkryć i nazwać to, czego nikt jeszcze nie zrobił. Zdobyć nowe lądy, opisać nie widziane jeszcze dziwy natury, skatalogować nieznane nauce gatunki. Dotrzeć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek. Oto co napędza odkrywców. Prof. Kasztanow nie jest może odkrywcą z krwi i kości, nie jest awanturnikiem żądnym przygód. Jest naukowcem, a naukowiec niezbadanemu się nie oprze. Propozycja wzięcia udziału w wyprawie badawczej na kraniec Świata przyciąga też uznane nazwiska i wyprawa rusza wkrótce odkryć ziemię nieznaną... zaginiony ląd, znajdując zaginiony świat minionych eonów historii Ziemi. Plutonia ma klimat Podróży do wnętrza Ziemi (Juliusz Verne - Voyage au centre de la Terre, 1864) i wartkie tempo narracji dzięki podziałowi opowieści na krótkie historie. Obszerniej jednak niż Podróż przedstawia odkryty tam we wnętrzu świat zaginiony, a uczestnicy wyprawy nader kompetentnie stawiają czoła kolejnym trudnościom i zagrożeniom zachowując jednak badawczego ducha Nauki. Gdybyż tylko jeszcze mniej tę naukę podpierali kulami wybuchowymi...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl