Demony Światła (ebook-epub)
Trylogia Cienie Hatta to obrosła już legendą bardzo udana polska science fantasy. Powstała w 2. połowie lat 80. ub. w.
trafiła w moment przemiany ustrojowej i upadłości wydawnictw, m.in. Almapressu, gdzie była już w planie wydawniczym. Ostatecznie ukazał się tylko tom 1 - Twierdza nienawiści. Co ciekawe, tom 3 w 1991 roku otrzymał główną nagrodę w konkursie Andre Norton.
Oddajemy do rąk czytelnika drugi tom trylogii. Nad kontynentem Hatta zawisła groźba całkowitego unicestwienia. Rozpoczął się wylęg Demonów Światła. To zmiennokształtne istoty, wysysające energię życiową ze swych ofiar. Poszukują jednego - Kamieni Światła, które są kosztownym i pożądanym przez ludzi produktem.
Demonologowie Zakonu Cienia i mędrcy ukrytego miasta Cabo Bandeira są jedynymi, którzy zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Większość ludzi nawet nie wie o Demonach Światła i grozie, jaką niosą.
Tadeusz Oszubski, urodzony w 1958 r. w Bydgoszczy, gdzie nadal mieszka. Prozaik, poeta, scenarzysta, publicysta, dziennikarz, animator kultury. Należy do Związku Literatów Polskich. Laureat wielu konkursów literackich. Stypendia artystyczne przyznali mu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy.
Debiutował w 1980 r. poezją na łamach czasopism literackich, w 1984 r. opublikowano zbiór jego wierszy.
Ukazało się 18 książek tego pisarza, powieści, tomów opowiadań, zbiorów poezji, prac popularyzatorskich, między innymi takie tytuły,
jak „Sfora”, „Drapieżnik”, „Twierdza nienawiści”, „Miłość”, „Młode”, „Legenda Panien Wodnych”, „Tajemnicze istoty”, „Tajemnicze artefakty”, „Tajemnicze historie z pogranicza światów”. Autor prozy z pogranicza literatury grozy, fantasy, thrillera, kryminału i literatury noir, miniatur literackich oraz wierszy, scenariuszy sztuk teatralnych, a także współczesnych adaptacji polskich legend oraz publikacji o tajemnicach historii. Ponad 150 opowiadań Tadeusza Oszubskiego opublikowano w czasopismach literackich, w ponad 30 antologiach i almanachach oraz autorskich zbiorach. Kilka książek ukazało się w przekładach na język angielski i czeski.
Dostępność: duża ilość
Święto śmiechu
Książę Ciemności ponosi głowę. Na ulice wyjeżdżają czołgi. Groteskowo – ironiczny obraz Polski stanu wojennego. Na niebie, w Departamencie Spraw Ziemskich, Bóg Ojciec przeprowadza kontrolę. Przez specjalny wizjer święty Piotr przygląda się ludzkości. Widok nie jest budujący. W Piekle też nie marnotrawią czasu. Belzebub włącza się do rozgrywki. Stawia na generała Ślepowrona. Do zstąpienia na Ziemię przygotowuje się Al Leluja, mesjasz drugiej kategorii, który w ciągu ostatnich dziesięciu lat umierał trzydzieści siedem razy na różnych planetach kosmosu.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Russian impossible (ebook-mobi)
Trzeci tom tetralogii Moherfucker.
W Petersburgu Cthulhu i guimony czują się wyjątkowo dobrze. Miejsc, gdzie mogą rozszerzać swoje panowanie, wewnątrz sekt religijnych, wśród przedsiębiorców, polityków i mafiosów, jest bez liku.
Na ulicach Petersburga giną ludzie, atakowana jest poilicja, ktoś porywa córki Sukonina, który wraz z Kamilem Stochardem prowadzi nietypowe i tajne śledztwo.
Spotkanie z carem przestępczego świata, Niebieskim Krukiem, prowadzi do niespotykanego sojuszu.
Eugeniusz Dębski (ur. 1952) polski pisarz i tłumacz literatury rosyjskiej. Debiutował w "Fantastyce" w 1985 roku, dzisiaj ma na koncie ponad setkę opowiadań i wiele powieści fantastycznych, w tym dziesięcioksiąg o detektywie przyszłości Owenie Yeatesie i tetralogię Moherfucker. Wraz z żoną Beatą pisze kryminały, których bohaterem jest Tomek Winkler.
Dostępność: duża ilość
Astronauci
Astronauci to jedna z najsłynniejszych powieści Lema, wydana po raz pierwszy w 1951 roku – z konieczności częściowo respektująca polityczne kanony epoki i dlatego przez wiele lat skazana przez autora na zapomnienie. Jej niebywały sukces zawdzięcza jednak Lem swojemu wyjątkowemu talentowi, który nawet w tak mrocznych i trudnych dla artystów czasach potrafił stworzyć dzieło oryginalne i daleko wychodzące poza horyzonty ówczesnych decydentów. W tej pierwszej powieści Lema o podróży międzyplanetarnej jest ładunek nieprzeciętnej wyobraźni i wiary w to, że mądrość weźmie w końcu górę nad politycznym szaleństwem. Obraz Wenus, przygotowującej się do ataku na Ziemię, ale zniszczonej wcześniej wskutek bratobójczej wojny, jest do dziś poruszającą wizją skutków, do jakich wiedzie prymitywny praktycyzm i żądza władzy.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Wenus 4. Uciekinierzy na Wenus (ebook-epub)
Czwarty tom cyklu wenusjańskiego.
Carson i jego ukochana Duare po ucieczce z królestwa Mintepa, jedynym samolotem na Wenus, wspaniałym anotarem, starają się przelecieć nad wielkim oceanem w drodze do królestwa Korvy, gdzie czekają na nich przyjaciele i spokojna przystań. Ale nawigacja na Wenus jest niezwykle trudna, a potężna burza znosi ich daleko na północny kontynent, gdzie nasi bohaterowie przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód.
Dzięki nim poznamy kolejne rasy wenusjańskie: cywilizacje ludzi ryb, Ludzi Chmur, górskie plemię Timal, humanoidalne rośliny plemienia Brokolów, weźmiemy udział w bitwie morskiej, a także w tytanicznych zmaganiach flot lądowych.
Dostępność: duża ilość
Kroki w nieznane Rakietowej Krowy
Unikalna antologia fandomowa. Przygotowana specjalnie z okazji jubileuszowego, 25. Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Tematem przewodnim jest właśnie festiwal, jego goście i uczestnicy. Pobrzmiewa w tych opowiadaniach echo dyskusji toczonych na festiwalu. Dominuja opowiadania żartobliwe, są teksty science fiction, fantasy, postapo, groteskowe, a nawet grozy.
Do antologii napisali opowiadania zawodowcy i fani, uczestnicy festiwali. Wśród autorów z dorobkiem, którzy zechcieli upamiętnić festiwal znaleźli się:
Andrzej Zimniak (nowe opowiadanie o Enkelu) "Enkel w Nidzicy"
Paweł Majka "Niecierpliwość"
Mirosław Piotr Jabłoński "Straszliwa opowieść o potworze"
Andrzej Pilipiuk (krótki tekst z Wędrowyczem) - "Skup"
Bartłomiej Dzik "Źródło mocy"
Marcin Podlewski "Morelowy napój"
Istvan Vizvary "Odlot Florencjusza Tłuszcza"
Dagmara Adwentowska "Orda nie przyszła"
Jacek Inglot (tekst fandomowy) "Science & Fiction Inc."
Ilja Warszawski (opowiadanie o fantastach)
Marek Żelkowski "Cienie w świetle księżyca"
Do tego opowiadania Ewy Joss-Wichman "Z rocznym opóźnieniem", Jacka Baneckiego "Przerwany urlop", Jarosława Borysia "Ostatni raport", Wojtka Sedeńki "W poszukiwaniu MruuM" i "Nidzica się broni", Leszka Błaszkiewicza "HSC Nidzica".
Dostępność: brak towaru
24,99 zł
Na znak triumfu
Mimo swego bogactwa Charis był niewielką wyspiarską domeną, więc zwycięstwo Kościoła Boga Oczekiwanego wydawało się nieuniknione. Za Charisem stały jednak potężne siły - król i jego dziedzic, Bractwo Świętego Zherneau i Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar dawno poległej kobiety, chcący zerwać okowy kłamstwa, którymi Kościół niewolił ciała i umysły. I tak osiem lat po rozpoczęciu krwawej wojny to nie Charis chyli się ku upadkowi.
Jednak przywódcy Kościoła Boga Oczekiwanego wciąż dysponują niezmierzonymi bogactwami oraz zakazanymi wcześniej nowoczesnymi technologiami. Całe Schronienie szykuje się do decydującej bitwy między tymi, którzy wierzą w wolność, i tymi, którzy chcą ich zepchnąć w niebyt.
Koniec tej waśni może być jeden – przegrany zostanie zniszczony.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Marsjański przybój (epub)
Wybór 25 opowiadań i nowel SF radzieckiego klasyka. Bilenkin, rówieśnik Strugackich, był w latach 60. jednym z liderów radzieckiej fantastyki naukowej. Pisał właściwie tylko opowiadania - jego jedyna powieść opublikowana została po jego śmierci (w Polsce w fanzinie Kwazar).
Jednym z ulubionych przez czytelników bohaterów stworzonych przez Bilenkina był psycholog Połynow - otwierająca niniejszy zbiór nowela "Desant na Merkurego" należy do tego cyklu.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Opowieść Trurla
Ian Watson to jeden z najwybitniejszych brytyjskich autorów science fiction, absolutnie doskonały jest w opowiadaniach.
Trzytomowy wybór jego najlepszych opowiadań składa się z pozycji: Pamiętamy Babilon, Łzy Stalina i Opowieść Trurla.
- Apel do Adolfa
- Przewoźnik
- Oszczędzanie na jasną godzinę, czyli o korzyściach reinkarnacji
- Dzicza obroża
- Dzień bez Taty
- Księżyc i Michał Anioł
- Nieodpróżniowość
- Olbrzymie karły
- Biblia Krwi
- Amator Rzeźby
- Opowieść o Trurlu i Wielkim Solaryście
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Gra w życie. Dzieła 5 (mobi)
Piąty tom dzieł Andrzeja Zimniaka Zawartość:
Nie ma czarów w krainie Alicji
Droga do Kolchidy
Flamenco na krańcu świata
Gra w życie
Czterdziestu małych kochanków
Miłosne dotknięcie nowego wieku
Rozpakuj ten świat, Evitt
Wiano, kobiety i śmiech
Przynieś mi serce Matki Teresy
Na końcu będzie słowo
Ornitologia
Egzorcysta
Śmierć ma zapach szkarłatu
Intermezzo z Chrys2sem
Gawęda autobiograficzna
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Europa po deszczu (epub)
Krzysztof Kochański to pisarz science fiction i fantasy ze Słupska, od czasu debiutu, czyli od 1979 roku konsekwentnie piszący swoją dobrą prozę. Stojący na uboczu dyskursów teoretycznych i sporów fandomowych regularnie zgarnia za opowiadania wyróżnienia i nagrody. A tych opowiadań i krótkich powieści napisał już dziesiątki.
Zbiór „Europa po deszczu” to duża dawka dobrej science fiction. Znajdą tu czytelnicy teksty publikowane w prasie lub dość dawno temu w rozmaitych antologiach, jak np. „Wizje alternatywne”.
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Kroki w nieznane Rakietowej Krowy (mobi)
Unikalna antologia fandomowa. Przygotowana specjalnie z okazji jubileuszowego, 25. Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Tematem przewodnim jest właśnie festiwal, jego goście i uczestnicy. Pobrzmiewa w tych opowiadaniach echo dyskusji toczonych na festiwalu. Dominuja opowiadania żartobliwe, są teksty science fiction, fantasy, postapo, groteskowe, a nawet grozy.
Do antologii napisali opowiadania zawodowcy i fani, uczestnicy festiwali. Wśród autorów z dorobkiem, którzy zechcieli upamiętnić festiwal znaleźli się:
Andrzej Zimniak (nowe opowiadanie o Enkelu) "Enkel w Nidzicy"
Paweł Majka "Niecierpliwość"
Mirosław Piotr Jabłoński "Straszliwa opowieść o potworze"
Andrzej Pilipiuk (krótki tekst z Wędrowyczem) - "Skup"
Bartłomiej Dzik "Źródło mocy"
Marcin Podlewski "Morelowy napój"
Istvan Vizvary "Odlot Florencjusza Tłuszcza"
Dagmara Adwentowska "Orda nie przyszła"
Jacek Inglot (tekst fandomowy) "Science & Fiction Inc."
Ilja Warszawski (opowiadanie o fantastach)
Marek Żelkowski "Cienie w świetle księżyca"
Do tego opowiadania Ewy Joss-Wichman "Z rocznym opóźnieniem", Jacka Baneckiego "Przerwany urlop", Jarosława Borysia "Ostatni raport", Wojtka Sedeńki "W poszukiwaniu MruuM" i "Nidzica się broni", Leszka Błaszkiewicza "HSC Nidzica".
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Piraci z Wenus (mobi)
To pierwsza powieść cyklu wenusjańskiego, jaką napisał Edgar Rice Burroughs do magazynu pulpowego „Argosy” w 1932 roku, opromieniony już sławą twórcy Tarzana, Barsoom czy Pellucidaru. To podręcznikowy przykład science fantasy.
Głównym bohaterem powieści jest Carson Napier, konstruktor i odkrywca pierwszej rakiety międzyplanetarnej. Na skutek błędu nawigacyjnego jego statek kosmiczny rozbija się na Wenus, a sam Carson przeżywa na planecie moc niesamowitych przygód.
Dostępność: duża ilość
Maszyna życzeń i inne opowiadania (ebook-mobi)
Arkadij i Borys Strugaccy, prawdziwi światowi giganci science fiction, właściwie nie pisali opowiadań. Jedynie na początku drogi twórczej popełnili trochę krótkiej formy, zebranej potem w tomie Sześć zapałek. Ale na przykład książki Południe. XXII wiek i Lot na Amalteę czy Stażyści to tak naprawdę opowiadania składające się w jedną całość, przez co traktowane są te teksty jako powieści. W związku z kłopotami z cenzurą i wydawcami, Bracia prawie wszystkie swoje utwory powieściowe kreślili, poprawiali, pisali kolejne wersje, dopisywali lub usuwali fragmenty. Przez bibliografów czasem owe fragmenty są traktowane jako opowiadania.
W Polsce nie mieliśmy dotąd takiego wyboru ich krótkiej formy – poza rozrzuconymi po antologiach perełkami, poza zbiorem Z zewnątrz czy tomem Południe, XXII wiek, składającym się z opowiadań snujących opowieść o przyszłości ludzkości, gdzie bohaterami są przyszli progresorzy, znani potem z wielu powieści ABS. Tylko że wspomniany tom wyszedł w Polsce – nie wiadomo dlaczego – bez kilku opowiadań. Teraz, w naszej edycji, dostaniecie wszystkie niepublikowane. A także fragment pierwszego scenariusza do filmu Tarkowskiego „Stalker” czy kawałki wyrzucone z powieści z powodów cenzuralnych itd.
Książkę poprzedza obszerna przedmowa Pawła Laudańskiego.
Czy będzie to absolutnie wszystko z krótkiej formy ABS? Nie, bo zalicza się tu np. teksty z Lotu na Amalteę czy Stażystów – a te pozycje wyszły w Polsce kompletne. Nie będzie też niektórych wprawek, odrzuconych wersji czy wstępów do powieści.
SPIS TREŚCI TOMU
PRZEDMOWA
Paweł Laudański – Szczęście dla wszystkich za darmo
PIERWSZE KROKI
Z zewnątrz
Zapomniany eksperyment
Sześć zapałek
Próba cybkora
Indywidualne hipotezy
OPOWIEŚCI Z PRZYSZŁOŚCI
Prawie tacy sami
Noc na Marsie
Stan alarmowy
POŁUDNIE. XXI WIEK
Stoliczku, nakryj się - prapremiera
Desantowcy
Głębinowy zwiad
Zagadka tylnej nogi
Moby Dick - - prapremiera
Świece przy pulpicie
O wędrowcach i podróżnikach
Wspaniale urządzona planeta
Biały stożek Ałaidu
Spotkanie
Jacy będziecie
Prezydium ŚRG - prapremiera
ODNALEZIONE PO LATACH
Gorączka piaskowa - prapremiera
Człowiek z Pacyfidy - prapremiera
Nurkowanie na Rafie Octopus - prapremiera
W kwestii cyklotacji - prapremiera
INNE SPOJRZENIA
Znak drogowy - prapremiera
Bufet międzyplanetarnych - prapremiera
MASZYNA ŻYCZEŃ
Maszyna życzeń
OD WYDAWCY
Wojtek Sedeńko – Na cokole
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Czarna chmura
Prowokacyjna powieść błyskotliwego naukowca, obowiązkowa lektura dla fanów „twardej” science fiction
Jedna z najlepszych książek science fiction, (…) dorównująca najwybitniejszym dokonaniom Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke’a.- Richard Dawkins
Astronomowie w Wielkiej Brytanii i USA dokonują przerażającego odkrycia – do Układu Słonecznego zmierza gigantyczny obłok międzygwiazdowy. Według obliczeń owa Czarna Chmura przejdzie między Ziemią i Słońcem, co wywoła niewyobrażalne zmiany na naszej planecie. W obliczu nadchodzącej katastrofy rząd brytyjski w porozumieniu z innymi krajami gromadzi w Nortonstowe międzynarodową społeczność wybitnych naukowców pod wodzą niekonwencjonalnego astronoma Christophera Kingsleya. Ich zadaniem jest zdobycie informacji o zbliżającym się obiekcie i zminimalizowanie szkód. Kiedy naukowcy odkrywają prawdę o pochodzeniu i naturze Czarnej Chmury, zmuszeni są zrewidować obowiązujące dotąd poglądy o życiu i wszechświecie…
Dostępność: na wyczerpaniu
Przestrzeń poświęcenia
Wybór THE BEST OF opowiadań poznańskiego pisarza, który zadebiutował w 1997 opowiadaniem „Psychonautka”. Znakiem rozpoznawczym twórczości Szydy jest tematyka religijna – ten gatunek rozpropagowali Walter Miller, James Blish, Michael Moorcock, C.S. Lewis czy Mary Doria Russell.
Wybór „Przestrzeń poświęcenia” to obszerna książka z opowiadaniami fantastycznymi, które możemy zaliczyć również do fantastyki religijnej. Bo czy ich akcja toczy się na Ziemi, czy w kosmicznych habitatach lub na dalekich światach, religia i wiara – zdaniem autora – będzie człowiekowi towarzyszyła wszędzie.
Do zbioru weszła debiutancka „Psychonautka”, dla której – jak i dla wielu innych opowiadań Szydy – jest to pierwsze wydanie książkowe.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Ciemny las
Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! – Barack Obama, były prezydent USA
Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA – w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał , otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści.
Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie.
Dostępność: brak towaru
59,90 zł
Fanzin SF: wydawcy, artyści, fandom
Książka Artura Nowakowskiego Fanzin SF: wydawcy, artyści, fandom przybliża
historię i ukazuje sposoby działania klubów oraz wydawców amatorskich
ruchów entuzjastów fantastyki na świecie i w Polsce, od lat trzydziestych
do dziewięćdziesiątych XX wieku. Autor skupia się między innymi na przedstawieniu
pracy redaktorskiej oraz ilustratorskiej miłośników SF, eksponując
wartości, jakie dominowały w ich działaniach, którymi przeciwstawiali się
zarówno opresji państwa, jak i oficjalnej polityce wydawniczej, hołdując wolności
i niezależności twórczej. Uzupełnieniem książki jest leksykon polskich
fanzinów fantastycznych.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Zagadka Cloomber
AUTOR „DZIWNYCH ZJAWISK“ W KOLEJNEJ OPOWIEŚCI SPOD ZNAKU GROZY Arthur Conan Doyle (1859-1930) to twórca postaci Sherlocka Holmesa, choć ma w swoim dorobku literackim także kilkanaście opowiadań i dłuższych nowel spod znaku grozy. „Zagadka Cloomber“ wydana została w roku 1889 i ma wiele cech wspólnych z inną powieścią pisaną w tym samym czasie „Studium w szkarłacie“. Ta druga to spotkanie Holmesa z Watsonem, podczas gdy „Zagadka Cloomber“ jest gotyckim thrillerem. Poznajemy historię dziwacznego generała Heatherstone’a, który zamieszkuje z rodziną na odludziu, w wynajętym domu, Cloomber Hall, i wyraźnie czegoś się boi. Zwłaszcza, gdy zbliża się dzień piątego października“ Spisujący relację o tajemniczych wydarzeniach w tamtej posiadłości, młody John Fothergill West ma niełatwe zadanie, bo to, czego stanie się świadkiem, trudno mu będzie wyjaśnić w myśl praw natury“
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Maszyna życzeń i inne opowiadania (ebook-epub)
Arkadij i Borys Strugaccy, prawdziwi światowi giganci science fiction, właściwie nie pisali opowiadań. Jedynie na początku drogi twórczej popełnili trochę krótkiej formy, zebranej potem w tomie Sześć zapałek. Ale na przykład książki Południe. XXII wiek i Lot na Amalteę czy Stażyści to tak naprawdę opowiadania składające się w jedną całość, przez co traktowane są te teksty jako powieści. W związku z kłopotami z cenzurą i wydawcami, Bracia prawie wszystkie swoje utwory powieściowe kreślili, poprawiali, pisali kolejne wersje, dopisywali lub usuwali fragmenty. Przez bibliografów czasem owe fragmenty są traktowane jako opowiadania.
W Polsce nie mieliśmy dotąd takiego wyboru ich krótkiej formy – poza rozrzuconymi po antologiach perełkami, poza zbiorem Z zewnątrz czy tomem Południe, XXII wiek, składającym się z opowiadań snujących opowieść o przyszłości ludzkości, gdzie bohaterami są przyszli progresorzy, znani potem z wielu powieści ABS. Tylko że wspomniany tom wyszedł w Polsce – nie wiadomo dlaczego – bez kilku opowiadań. Teraz, w naszej edycji, dostaniecie wszystkie niepublikowane. A także fragment pierwszego scenariusza do filmu Tarkowskiego „Stalker” czy kawałki wyrzucone z powieści z powodów cenzuralnych itd.
Książkę poprzedza obszerna przedmowa Pawła Laudańskiego.
Czy będzie to absolutnie wszystko z krótkiej formy ABS? Nie, bo zalicza się tu np. teksty z Lotu na Amalteę czy Stażystów – a te pozycje wyszły w Polsce kompletne. Nie będzie też niektórych wprawek, odrzuconych wersji czy wstępów do powieści.
SPIS TREŚCI TOMU
PRZEDMOWA
Paweł Laudański – Szczęście dla wszystkich za darmo
PIERWSZE KROKI
Z zewnątrz
Zapomniany eksperyment
Sześć zapałek
Próba cybkora
Indywidualne hipotezy
OPOWIEŚCI Z PRZYSZŁOŚCI
Prawie tacy sami
Noc na Marsie
Stan alarmowy
POŁUDNIE. XXI WIEK
Stoliczku, nakryj się - prapremiera
Desantowcy
Głębinowy zwiad
Zagadka tylnej nogi
Moby Dick - - prapremiera
Świece przy pulpicie
O wędrowcach i podróżnikach
Wspaniale urządzona planeta
Biały stożek Ałaidu
Spotkanie
Jacy będziecie
Prezydium ŚRG - prapremiera
ODNALEZIONE PO LATACH
Gorączka piaskowa - prapremiera
Człowiek z Pacyfidy - prapremiera
Nurkowanie na Rafie Octopus - prapremiera
W kwestii cyklotacji - prapremiera
INNE SPOJRZENIA
Znak drogowy - prapremiera
Bufet międzyplanetarnych - prapremiera
MASZYNA ŻYCZEŃ
Maszyna życzeń
OD WYDAWCY
Wojtek Sedeńko – Na cokole
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny