Zapowiedzi wydawnicze obejmują tytuły zapowiadane przez wydawców. Nie ponosimy odpowiedzialności za przesunięcie terminów wydań. Można te pozycje wrzucać do swoich przechowalni. Informacja o ukazaniu się takiej pozycji pojawi się wraz z chwilą pokazania się ikony koszyka.

Blackwater 2. Magia i ogień

Blackwater 2. Magia i ogień
Blackwater 2. Magia i ogień

Bezlitosnej walki ciąg dalszy. Stal przeciwko magii, para przeciwko czarom.

Dwa narody: racjonalni wyznawcy technicznego postępu z Królestwa i kierujący się głównie emocjami, ufający magii mieszkańcy Północy. Jedna wojna: Królestwo dąży do wyparcia barbarzyńskich Rooskies z ich ziem, gotowe unicestwić wszystkich, którzy stoją na drodze postępu. A pośród tego trzynastoletnia Mollynaird Blackwater, czarodziejka wychowana w świecie stalowych machin, która wśród śniegów Północy nauczyła się panować nad swoim darem. Z Królestwem łączą ją wychowanie, rodzina i dom. Z krainą Rooskies – przyjaciele, magia i przekonanie, że słuszność jest po stronie ludzi z Północy. Po której stronie stanie młoda czarodziejka? Którą ojczyznę wybierze? Kto jeszcze zginie, zanim Molly podejmie ostateczną decyzję?

Dostępność: zapowiedź

Cena: 44,90 zł

Cena szczęścia

Cena szczęścia
Cena szczęścia

Zdumiewająca opowieść o pozaziemskiej interwencji
Najnowsza powieść jednego z najbardziej poczytnych pisarzy fantastyki
Ruchliwa ulica w kanadyjskim mieście. W promieniu światła, najwyraźniej wystrzelonego przez UFO, znika Samantha August, autorka książek science fiction. Podczas gdy nagrane telefonami filmy, ukazujące moment porwania, rozchodzą się w Internecie, Samantha budzi się w małym pomieszczeniu. Tam wita ją głos Adama, który wyjaśnia, że znajdują się na orbicie, a on sam jest obdarzonym sztuczną inteligencją rzecznikiem Delegacji Interwencyjnej, triumwiratu obcych cywilizacji. Celem Delegacji jest ochrona i ewolucja ziemskich ekosystemów…
Tak oto rozpoczyna się zdumiewająca, prowokacyjna, świetnie napisana i niepokojąco wizjonerska historia pierwszego kontaktu.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 45,00 zł

Drapieżna planeta

Drapieżna planeta
Drapieżna planeta

Lipiec 2019

Wybór najlepszych utworów Stanleya G. Weinbauma, autora niezwykle popularnego w latach 40. i 50. Zawiera znane i nieznane w Polsce utwory.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 36,99 zł

Godzina próby

Godzina próby
Godzina próby

Premiera - marzec2019

Wybór opowiadań znanego prześmiewcy, Roberta Sheckleya. Jego opowiadania słynęły z ironicznego i czasem gorzkiego spojrzenia na ludzką naturę.

Tom zawiera kilkanaście opowiadań autora, w tym jedno premierowe - "Kontrola jakości". Inne, to m.in.: "Ciało", "Immunitet dyplomatyczny", "Superdrink poszukiwaczy", "Zamiatacz z Loray", "Godzina próby", "Wieczność", "Zła kuracja", "Życzenie śmierci", "Pijawka", "Dla jednego trucizna", "Spotkanie umysłów".

Dostępność: zapowiedź

Cena: 34,99 zł

Inwazja

Inwazja
Inwazja

Grudzień 2019

Nowy wybór opowiadań Murraya Leinstera. Klasyka science fiction, autora wielu wynalazków, które ratowały m.in. amerykańskich marynarzy w trakcie II wojny światowej.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 34,99 zł

Kurs na kolizję

Kurs na kolizję
Kurs na kolizję

Rok 2017. W Układzie Słonecznym po raz pierwszy pojawia się okręt Skunów. Ludzkość nadaje mu nazwę Oumuamua. Dwa lata później obiekt znika w tajemniczej anomalii, znajdującej się pomiędzy Marsem i Jowiszem. Wkrótce przybywają następne okręty obcych. Wysłane ich tropem ziemskie sondy badawcze odkrywają w tym rejonie przejście, prowadzące do odległego o dziesięć lat świetlnym układu gwiezdnego Epsilon Eridani, zamieszkałego przez rasę Skun.
Rok 2045. Do układu Epsilon Eridani wlatują pierwsze ziemskie okręty kolonizacyjne.
Rok 2205. Dominium Skun jest już tylko wspomnieniem. Zdziesiątkowani obcy ukrywają się w pasie planetoid na obrzeżach układu, skąd przypuszczają atak na kolonistów. W kierunku jedynej w układzie planety i jej księżyca wyrusza gigantycznych rozmiarów okręt wojenny Skunów. Strzegąca planety Flota ludzi jest rozproszona, w układzie znajduje się jedynie niewielki zespół uderzeniowy, złożony z krążownika i kilku okrętów eskorty. Czy pojedynczy okręt potrafi powstrzymać przeważające siły wroga? Czy ludzkość będzie w stanie uchronić nową domenę przed zagładą? Jak wiele ludzie są w stanie poświęcić, by tego dokonać?

Dostępność: zapowiedź

Cena: 39,90 zł

Miła dziewczyna

Miła dziewczyna
Miła dziewczyna

Maj 2019

Wybór opowiadań Fritza Leibera, jednego z najbardziej znanych autorów SF i fantasy, laureata nagród Hugo i Nebula.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 34,99 zł

Morze Diraca

Morze Diraca
Morze Diraca

Premiera czerwiec 2019

Znana nowela SF, jeden z najlepszych, obok "Duszy świata" utworów uznanej spółki autorskiej.

Fałszerstwo doskonałe! A jednak coś się nie zgadza. Fałszerstwo zbyt doskonałe...

 

Robert Milcz naukowiec, jeden z bohaterów powieści Jeremieja Parnowa i Michaiła Jemcewa „Morze Diraca" przypadkowo odkrywa magiczną szafę. Nie jest jednak pierwszym użytkownikiem tego fantastycznego wynalazku.

 

Detektywistyczna historia retrospektywnie przenosi czytelnika pomiędzy niedaleką przyszłością a niezbyt odległą przeszłością lat sześćdziesiątych ZSRR z siatką intryg na radzieckim instytucie naukowo-badawczym oraz głębszą przeszłością czasów wojny, gdy III Rzesza terroryzowała całą Europę.

 

Poza karierowiczem Milczem spotkamy na kartach powieści barwną galerię postaci: bezgranicznie oddanego nauce Grigorija Czernysza, spekulanta Wowę Patłacza, niemieckiego antyfaszystę i dziennikarza w jednej osobie – Augusta Karstnera i wielu innych.

 

Ciekawie zawiązana intryga rozpięta szeroko na osi czasu z pewnością wciągnie niejednego czytelnika.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 35,99 zł

Najdziwniejszy świat

Najdziwniejszy świat
Najdziwniejszy świat

Premiera Październik 2019

Wybór opowiadań amerykańskiego klasyka science fiction, pamiętanego z opowiadań: "Najdłuższy obraz świata", "Dziewięćset prababek", "Dolina Wielkich Koni"...

Dostępność: zapowiedź

Cena: 35,99 zł

Nieprawidłowa broń

Nieprawidłowa broń
Nieprawidłowa broń

Lipiec 2019

Zbiór opowiadań amerykańskiego klasyka. Horace Browne Fyfe znany jest w Polsce z kilku kultowych opowiadań, m.in. "Sałata i brylant"

Dostępność: zapowiedź

Cena: 33,99 zł

Oczy diabła

Oczy diabła
Oczy diabła

Żenia Pietrowna wpadła na genialny pomysł i okradła bank. Sprytnie, bezpiecznie i bez ofiar. Niestety, obrobiła z pieniędzy niewłaściwych ludzi i teraz musi na jakiś czas zniknąć z miasta. Musi tak bardzo, że przyłączenie się do ekspedycji ruszającej do czarnobylskiej strefy zamkniętej staje się całkiem bezpieczniejszym wyjściem.
Budda i Tolik wędrują przez Zonę. Jako jedyni przeżyli masakrę brygady Zwornika i muszą szybko opracować nowy plan na najbliższą przyszłość. Pierwszy odruch, ruszać tam, gdzie są ludzie, wydaje się rozsądny. Wprawdzie spotkania z kolejnymi mutantami nie ułatwiają zadania, ale Zona znów była litościwa, udało się przeżyć. A nawet uratować i dostarczyć w bezpieczne miejsce przypadkowo znalezionego rannego. Niestety jak wiadomo, żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary. Wizja względnego spokoju znika natychmiast, gdy ścieżki niepokornej Żeni i uduchowionego Buddy romantycznie przecinają się na pobojowisku urządzonym przez pseudogiganta.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 39,90 zł
szt.

Pellucidar 6. Kraina grozy

Pellucidar 6. Kraina grozy
Pellucidar 6. Kraina grozy

Szósty tom cyklu podziemnego.

W tomie czwartym, Tarzan w Pellucidarze, do podziemnego świata wyrusza wyprawa kierowana przez lorda Greystoke. W jej trakcie gubi się w dżungli jeden z uczestników, von Horst - o jego przygodach przeczytacie w tomie Powrót do epoki kamienia. Losem zaginionego przejęli się wszyscy mieszkańcy świata Pellucidaru pochodzący z powierzchni Ziemi. W tym David Innes, który nie znając losu von Horsta, ani innych wypraw ratunkowych, wyrusza z Sari na poszukiwania.

Podróże przez lasy i bezdroża podziemnego świata, pełnego dzikich plemion i drapieżnych zwierząt, są niezwykle trudne, zwłaszcza dla ludzi z zewnętrznego świata, którzy nie posiadają wewnętrznego "kompasu" tubylców, pozwalającego im w pewny sposób odnajdować drogę do domu. Ludzie spoza Pellucidaru, pozbawieni tej umiejętności, są najczęściej skazani na błąkanie się po krainach Pellucidaru, gdzie słońce wciąż tkwi w zenicie, a upływ czasu można mierzyć jedynie orientacyjnie, liczbą pór, gdy się śpi.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 31,99 zł

Pojedynek z samym sobą

Pojedynek z samym sobą
Pojedynek z samym sobą

Klasyczna powieść radzieckiej SF z 1965 roku, opisująca eksperymenty z ludzkim mózgiem, które prowadzą do powstania antropoidów, wzniecających bunt przeciwko swoim twórcom. Jeden z najbardziej znanych utworów Ariadny Gromowej.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 34,99 zł

Przystań wiatrów

Przystań wiatrów
Przystań wiatrów

Mieszkańcy Przystani Wiatrów odkryli, że na ich planecie możliwe jest realizowanie odwiecznego marzenia ludzi.

Wspomagani przez słabą grawitację i gęstą atmosferę, na skrzydłach wykutych z metalu uzyskanego z porzuconego statku - zaczęli latać!

Na planecie małych wysepek, trapionych przez potwory mórz i rozdzierające powietrze sztormy, Lotnicy pełnili funkcję wysłanników i zazdrośnie strzegli prawa do dziedziczenia skrzydeł. Jednak Maris z Amberly, która ponad wszystko pragnęła latać, rzuciła im wyzwanie i wywalczyła skrzydła dla siebie. Wkrótce przekonała się, że toczy bój nie tylko o własne przetrwanie, ale także o dalsze istnienie Przystani Wiatrów.

Powieść jest rozwinięciem wielkokrotnie nagradzanego opowiadania Planeta burz, znanego polskiemu czytelnikowi z łam miesięcznika "Fantastyka".

"Wcale nie zamierzałam ślęczeć całą noc, żeby przeczytać Przystań Wiatrów, ale musiałam! Wspaniała przygoda z science fiction".

Anne McCaffrey

Dostępność: zapowiedź

Cena: 39,90 zł

Rebel Fleet 1. Rebelia

Rebel Fleet 1. Rebelia
Rebel Fleet 1. Rebelia

Premiera 21 marca

Polują na nas. Dla treningu bombardują nasze światy. Gromada gwiazd w konstelacji Oriona co tysiąc lat wykonuje pełny obrót. Rządzący hołdują pradawnej tradycji: na koniec każdego cyklu wysyłają floty na ćwiczenia, podczas których przelewana jest krew pośledniejszych istot.

Wrogie floty znów nadciągają. W tej sytuacji Światy Rebeliantów gromadzą okręty wojenne, by stawić czoła przerażającemu zagrożeniu. Tym razem ludzkość jest proszona o wsparcie. Gdy ostatni raz rozważano udział Ziemi w konflikcie, wikingowie w swoich drakkarach plądrowali wybrzeża Anglii. Dziś jesteśmy mniej prymitywni. Dziś stanowimy cel.

Jeden człowiek zostaje wybrany na dowódcę jedynego reprezentującego Ziemię okrętu we Flocie Rebeliantów. Kiedy wojna wybuchnie, Leo Blake musi ją wygrać… albo zginie, próbując.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 39,90 zł

Rebel Fleet 2. Flota Oriona

Rebel Fleet 2. Flota Oriona
Rebel Fleet 2. Flota Oriona

Rok temu Imperium Kherów zmuszono do wycofania się, ale go nie pokonano. Tym razem Imperialni wracają z nową bronią. Gigantyczny okręt sterowany przez sztuczną inteligencję obraca w proch planetę za planetą. Ten niepowstrzymany wróg nie odczuwa strachu ani litości, a Rebelianci rozpoczynają desperacką walkę o to, by choć trochę go spowolnić.

 

Leo Blake wyrusza w kosmos na pokładzie pierwszego ziemskiego okrętu kosmicznego, by znaleźć sposób na zatrzymanie napastnika. Niestety, z jego winy Ziemia stała się dla Imperium ważnym celem. Nawet jeśli Blake zwycięży, być może to właśnie on doprowadzi do zagłady ojczystej planety.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 39,90 zł

Rytmatysta

Rytmatysta
Rytmatysta

Joel zostaje pomocnikiem profesora, którego zadaniem jest zbadanie zabójstw młodych adeptów magii i wkrótce wraz z przyjaciółką Melody trafia na ślad zaskakujących odkryć, które na zawsze zmienią Rytmatykę.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 29,00 zł

Siły rynku

Siły rynku
Siły rynku

Chris Faulkner dostał właśnie pracę swojego życia. Ma już na swoim koncie duży sukces, ale żeby zadowolić szefa, będzie musiał grać ostro. A po drodze powinien "tylko" uratować swoje małżeństwo. I własne życie...

Dostępność: zapowiedź

Cena: 44,90 zł

Wenus 2. Zagubieni na Wenus

Wenus 2. Zagubieni na Wenus
Wenus 2. Zagubieni na Wenus

Cykl wenusjański Edgara Rice Burroughsa, tom 2.

Jeden z cykli większego uniwersum stworzonego przez ojca fantastyki popularnej, do którego wchodzą Cykl Marsjański, Cykl Pellucidarski, Cykl Wenusjański i cykl o Tarzanie.

Drugi tom słynnego cyklu Wenus w nowej szacie graficznej. Powoli zaczynamy widzieć zamysł Burroughsa, który wiąże bohaterów wszystkich swoich w jedno wielkie uniwersum.

 

Dostępność: zapowiedź

Cena: 32,99 zł

Wieża (Gansowski)

Wieża (Gansowski)
Wieża (Gansowski)

Zbiór opowiadań sf radzieckiego klasyka

Dostępność: zapowiedź

Cena: 35,99 zł

Zły las

Zły las
Zły las

Cztery historie, cztery fascynujące podróże w głąb czasu i wyobraźni.

Coś czai się w ciemności. Czeka się na właściwy moment, aby gdy ten nadejdzie, uderzyć z właściwą sobie mocą i mroczną desperacją.
Na tę chwilę czekało od milleniów, lat, miesięcy...
Każdy może zostać ukarany. Robert Storm za uczciwość, Wnuk za winy dziada, Wojskowy Instytut Antropologii Historycznej za walkę o przetrwanie ludzkości...

W tych historiach dzieją się rzeczy niemożliwe, a nastrój narastającego zagrożenia otacza czytelnika niczym zamykająca się pułapka. Dodajcie do tego masę historycznych smaczków i ciekawostek a otrzymacie opowiadania w najlepszym, niepowtarzalnym stylu Andrzeja Pilipiuka.
Nie zaczynajcie czytać tej książki wieczorem- zarwana noc gwarantowana.
Te opowiadania to uczta dla wielbicieli krótkich form.
Znajdziesz tu wszystko, co powoduje, że opowieść chwyta za gardło.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 39,90 zł

Żółtodziób na pustyni

Żółtodziób na pustyni
Żółtodziób na pustyni

Kir Bułyczow stworzył własny, rozpoznawalny, rosyjski styl, częstą łączący obserwację z humorem, dobrotliwą satyrą. W trzecim tomie Bułyczowa w serii Galaktyka Gutenberga, po Nieziemskiej szafie i ostatnie sto minut, prezentujemy kolejne opowiadania nie guslarskie. Tematyka utworów jest zadziwiająco szeroka: eksploracja dalekich planet, klonowanie ludzi, sztuczni ludzie, alternatywne światy, cudowne wynalazki. A prawdziwą perełką są cudowne short stories o Alissie - dziewczynce, która ma niezwykłą łatwość przeżywania wspaniałych przygód.

Wśród opowiadań tego tomu: "Bulwa", "Żółtodziób na pustyni", "Cudza pamięć", "Zeznania Oli N.", "Sztuka rzucania piłki", "Komu to potrzebne", "Złotousty diabeł", "Mutant", "Protest", "Dialog o Atlantydzie", "Inna polana" oraz pięć opowiadanek o Alisie.

Dostępność: zapowiedź

Cena: 36,99 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl