














Kategorie
Autor/Autorzy
-
Agnieszka Klejziewicz (1)
-
Andrzej Chwalba (1)
-
Andrzej Polak (1)
-
Bartłomiej Sala (1)
-
Carl Sagan (2)
-
Dominika Oramus (1)
-
Judy Mikovits, Kent Heckenlively (1)
-
Katie Mack (1)
-
Kip Thorne (1)
-
Lao Tzu / Ursula K. Le Guin (1)
-
Laurent Binet (1)
-
leslie Kean (1)
-
Marek Oramus (1)
-
Michał Stonawski (1)
-
Michio Kaku (1)
-
Paul Davies (2)
-
Robin Dunbar (1)
-
Roger Penrose (1)
-
Stanisław Lem (1)
-
Stephen Hawking (2)
-
Yuval Noah Harari (1)
Dostępność
Wysyłka w
Nowość
Promocja
Ten dział zawiera książki popularnonaukowe, ale jednocześnie tytuły dotyczące paranauk i zjawisk paranormalnycch.
Cywilizacje

Zderzenie cywilizacji i brawurowa alternatywna wizja renesansowej Europy w powieści pełnej humoru, inwencji i zaskoczeń. Nagroda Akademii Francuskiej. Około roku 1000: córka Eryka Rudego, Freydis, obiera kurs na południe. 1492: Kolumb nie odkrywa Ameryki. 1531: Inkowie wyruszają na podbój Europy. Scenariusz niemożliwy? Gdyby Inkowie mieli konie, żelazo i antybiotyki, mogliby pokonać konkwistadorów, a historia świata potoczyłaby się inaczej. Cywilizacje to powieść osnuta wokół tej hipotezy. Atahualpa przybywa do Europy Karola V Habsburga. Co w niej zastaje? Inkwizycję hiszpańską, reformację Lutra, rodzący się kapitalizm. Cudowny wynalazek druku i strony, które mówią. Monarchie wyczerpane niekończącymi się wojnami i zagrożeniem ze strony osmańskiej Turcji. Morza opanowane przez piratów. Kontynent rozrywany przez religijne konflikty i dynastyczne kłótnie. A przede wszystkim zgnębiony i wygłodzony lud na granicy wrzenia. Żydzi w Toledo, Maurowie w Grenadzie, niemieccy chłopi – to mogą być sojusznicy. Z Cuzco do Akwizgranu, przez bitwę pod Lepanto – wizja globalizacji a rebours. Niewiele zabrakło, by stała się naszą rzeczywistością.
Dostępność: duża ilość
Kosmiczny projekt

Dlaczego we Wszechświecie odnajdujemy porządek? Jaka jest natura i przyczyna procesu samoorganizacji, dzięki któremu powstały gwiazdy, planety i my sami? Czy należy spojrzeć głębiej niż sięgają prawa fizyki, by zrozumieć zadziwiającą kreatywność natury?
Opierając się na odkryciach i teoriach pochodzących z różnych dyscyplin – od matematyki i fizyki przez informatykę i biologię, aż do genetyki i neuronauki – Paul Davies przedstawia prowokacyjną teorię dotyczącą źródła stwórczego potencjału Wszechświata. Autor odchodzi od przestarzałego, Newtonowskiego spojrzenia na rzeczywistość, na rzecz nowego poglądu, w którym w złożonych układach poszukuje się nowych własności, nieobecnych w prostszych strukturach. Prawa fizyki zostają wpisane w przebieg wielkiego kosmicznego „planu“, który jest realizowany wraz z rozwojem wszechświata.
Dostępność: duża ilość
Demon w maszynie

Poszukiwanie „brakującego ogniwa“, które może łączyć formy żywe i nieożywione w jednolitą strukturę, doprowadziło do pojawienia się zupełnie nowej dziedziny nauki mieszczącej się na styku biologii, fizyki, informatyki i matematyki. Jest to dyscyplina niosącą w sobie obietnicę nie tylko ostatecznego wyjaśnienia zjawiska życia, ale także otwarcia drogi do zastosowań, które nadadzą nowy kierunek nanotechnologii i doprowadzą do ogromnych postępów w medycynie. Wspólnym pojęciem leżącym u podstaw tej transformacji jest informacja, lecz nie w prozaicznym codziennym rozumieniu znaczenia tego słowa, ale jako abstrakcyjna wielkość, która podobnie jak energia ma zdolność do ożywiania materii.
Przeczytaj to, jeśli chcesz zrozumieć, jak zmienia się koncepcja życia - prof. Andrew Briggs, University of Oxford
Demon w maszynie to najlepsza książka o fizyce Wielkiej Brytanii w 2019 roku! – Phys.org
Paul Davis – brytyjski fizyk, pisarz i publicysta, profesor w Arizona State University w Tempe, dyrektor BEYOND: Centrum Fundamentalnych Idei w Nauceest, laureat Nagrody Templetona. Autor wielu książek, m.in.Kosmiczny projekt (CCPres 2013) i Ostatnie trzy minuty (CCPress 2016)
Dostępność: duża ilość