














Kategorie
Autor/Autorzy
-
Agnieszka Klejziewicz (1)
-
Andrzej Chwalba (1)
-
Andrzej Polak (1)
-
Bartłomiej Sala (1)
-
Carl Sagan (2)
-
Dominika Oramus (1)
-
Judy Mikovits, Kent Heckenlively (1)
-
Katie Mack (1)
-
Kip Thorne (1)
-
Lao Tzu / Ursula K. Le Guin (1)
-
Laurent Binet (1)
-
leslie Kean (1)
-
Marek Oramus (1)
-
Michał Stonawski (2)
-
Michio Kaku (1)
-
Paul Davies (2)
-
Peter Brannen (1)
-
Robin Dunbar (1)
-
Roger Penrose (1)
-
Stanisław Lem (1)
-
Stephen Hawking (2)
-
Yuval Noah Harari (1)
Dostępność
Wysyłka w
Promocja
Ten dział zawiera książki popularnonaukowe, ale jednocześnie tytuły dotyczące paranauk i zjawisk paranormalnycch.
Zwrotnice dziejów

Jaka byłaby teraz Polska, gdyby zwrotnice dziejów ustawiono inaczej?
Kto mógł odmienić losy naszego kraju, a kto tego nie zrobił?
Autor bestsellerowych książek historycznych i jego alternatywna historia Polski
Nasze „tu i teraz” jest sumą wyborów i zdarzeń sprzed lat. Ta zasada obowiązuje zarówno w przypadku jednostek, jak i całych narodów. Czasami warto zastanowić się, jak wyglądałoby polskie „dziś”, gdyby wydarzenia z przeszłości przybrały inny bieg.
Jakie byłoby nasze państwo bez rozbicia dzielnicowego i sprowadzenia Krzyżaków?
Czy dynastia Jagiellonów okazała się dla Polski źródłem wielkości czy nieszczęść?
A może pod władzą Habsburgów nasz kraj stałby się częścią paneuropejskiej potęgi?
Czy Polska mogła uniknąć rozbiorów?
Wybitny i ceniony historyk, prof. Andrzej Chwalba, z epickim rozmachem, wizjonerstwem, ale i właściwą sobie naukową precyzją kreśli fascynującą panoramę alternatywnych losów Polski. Opierając się na swojej rozległej wiedzy, prowadzi czytelnika przez świat, który – z powodu takich, a nie innych decyzji i okoliczności – nigdy nie stał się polityczną rzeczywistością, choć był realnym jej wariantem. W tej intelektualnej podróży towarzyszy mu dziennikarz Wojciech Harpula, który w wielu momentach inspiruje, ale i prowokuje do coraz odważniejszych odpowiedzi na pytanie „co by było, gdyby?”.
prof. dr hab. Andrzej Chwalba – historyk, znany popularyzator historii, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Historycznego, specjalizuje się w głównie w historii Polski i powszechnej XIX i XX wieku, dziejach Krakowa oraz historii obu wojen światowych; autor i współautor ponad dwudziestu książek, w tym dla Wydawnictwa Literackiego m.in: Historia Polski 1795-1918, Okupacyjny Kraków czy Samobójstwo Europy.
Wojciech Harpula – dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej”, laureat Nagrody im. Macieja Szumowskiego za reportaż prasowy.
Dostępność: na wyczerpaniu
Przewodnik po wszechświecie

Wszystko, czego potrzebujesz do podróży w czasie i przestrzeni
Wyobraź sobie, jakby to było – chodzić po Ziemi cztery i pół miliarda lat temu?
Albo zrobić swój pierwszy krok na powierzchni Księżyca?
Pięknie ilustrowany i pełny niesamowitych faktów i liczb przewodnik po naszym świecie i tym co leży poza nim. W tej książce Lucy i Stephen zgromadzili całą masę najciekawszych i najważniejszych informacji o Ziemi, kosmosie i człowieku: od czarnych dziur po życie na Marsie, od genetyki po zmiany klimatyczne.
To prawdziwe kompendium wiedzy, w którym trudne naukowe tematy zostały wytłumaczone w lekki i zrozumiały dla młodszego odbiorcy sposób.
Dostępność: duża ilość
Ilustrowana krótka historia czasu

Jak szybko rozszerza się wszechświat? I kiedy nastąpi jego koniec?
Czym są czarne dziury i dlaczego wcale nie są czarne?
Krótka historia czasu to już klasyczna pozycja literatury popularnonaukowej. Przedstawione w niej idee prezentują najnowsze odkrycia w dziedzinie badania wszechświata. Autor wykracza poza teorię względności, mechanikę kwantową i wielki wybuch, aby sięgnąć do "tańca geometrii", który doprowadził do powstania wszechświata, krainy zjawiskowych zdarzeń fizyki cząstek elementarnych, w której materia zderza się z antymaterią.
Wersja ilustrowana w przystępny sposób przybliża czytelnikom poglądy współczesnych uczonych na naturę wszechświata, a także pokazuje ewolucję koncepcji kosmologicznych od Arystotelesa i Kopernika do Einsteina i samego Hawkinga.
Dostępność: duża ilość