Produkt dnia
Cryptonomicon
Cryptonomicon

63,00 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
szt.
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1

89,99 zł

szt.
Rozgwiazda
Rozgwiazda

50,99 zł

Cena regularna: 64,90 zł

Najniższa cena: 59,99 zł
szt.
Lazarus  (z autografem Autorki)
Lazarus (z autografem Autorki)

69,99 zł

szt.
Zły król
Zły król

44,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 37,90 zł
szt.

Dział zawiera wybrane komiksy mistrzów gatunku. I oczywiście wyłącznie fantastykę.

Komiks

Na wschód od zachodu

Na wschód od zachodu
Na wschód od zachodu

Rzeczy, które nas dzielą, są silniejsze niż te, które nas łączą.

W wypalonym świecie, w którym Unia przegrała amerykańską wojnę domową, a Wybrańcy zajmujący najwyższe stanowiska w rządach byłej Ameryki Północnej kierują się Przesłaniem zwiastującym koniec wszystkiego, jedyną nadzieją niedobitków ludzkości jest tajemniczy biały jeździec. Dni ostateczne nadchodzą, jak się okazuje, znacznie szybciej, gdy wędrowiec ten postanawia szukać zemsty za śmierć najbliższych, a jego byli towarzysze Jeźdźcy Apokalipsy budzą się do życia z własnymi planami.

Na wschód od zachodu. Apokalipsa rok pierwszy to wyjątkowa mozaika gatunków: fantastycznonaukowego westernu, politycznego technothrillera i wreszcie horroru sięgającego po motywy ze starożytnych wierzeń.

Jej autorem jest Jonathan Hickman (X-Men, Avengers, Fantastyczna Czwórka), uznany za jednego z najbardziej pomysłowych scenarzystów komiksowych ostatniego dziesięciolecia.

 

Za Człowiek z popkultury:

„Na wschód od zachodu: Apokalipsa – Rok Pierwszy”. I następna zacna komiksowa cegłówka. Oto Mucha Comics zaserwowała tam solidną porcję Jonathana Hickmana. Ten jeden z najbardziej kombinujących i nieokiełznanych amerykańskich scenarzystów komiksowych do tej pory w Polsce jest znany ze swych pomysłów dla Marvela i z przerwanej (ale rewelacyjnej) serii „The Black Monday Murders”. Teraz dostajemy więc po raz pierwszy jego większą sagę, która nie jest ograniczona ramami uniwersum Marvela i w której Hickman mógł swobodnie rozłożyć skrzydła. I to jest czad!
Oto alternatywna historia Ameryki, w której Wojna Secesyjna potoczyła się trochę inaczej, USA podzielone jest na kilka mocno zantagonizowanych państw, a na to jeszcze nałożona jest dziwna, mocno porypana religia i autentycznych Czterech Jeźdźców Apokalipsy, z których Śmierć ma zupełnie inne zamiary niż pozostała trójka. I to punkt wyjścia skomplikowanej fabuły, która zaczyna się w 2064 r. Każdy kolejny z 15 zamieszczonych w tym tomie zeszytów rozwija ten świat, poszerza nam horyzonty i konteksty. Hickman (jak zwykle) bawi się przy tym różnymi interludiami, hasłami, przerywnikami, a wszystko to pięknie i klarownie rysuje Nick Dragotta.
To świat w którym naprawdę zasysa i już czekam na tom drugi, ale wciąż jeszcze jestem pod wrażeniem pierwszego. Tym bardziej, że całość kończy się sprawnie i atrakcyjnie podanym opisem świata łącznie z chronologią najważniejszych wydarzeń od początku XX wieku aż po start opowieści.
Takie komiksy lubię najbardziej. Wchłaniając potężną rozbudowaną sagę Hichmana jaką dał nam w „Avengers” i okolicach, czytając jego „Fantastyczną Czwórkę”, czekając na jego wersję „X-Menów” nie raz zastanawiałem się, jakby to było, gdyby ten gość zbudował sobie sam uniwersum od podstaw. I oto odpowiedź. Byłoby rewelacyjnie.

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

191,00 zł

Cena regularna: 199,00 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
  • promocja

Szninkiel

Szninkiel
Szninkiel

Szninkiel – arcydzieło i legenda światowej sztuki komisowej. Opowieść, która od wielu lat niezmiennie zachwyca czytelników oraz recenzentów.

Historia czerpiąca pełnymi garściami zarówno z prastarej tradycji religijnej, jak i XX-wiecznej popkultury: od mitów germańskich, przez świat Tolkiena po „2001: Odyseję kosmiczną” Kubricka, z kluczową rolą zreinterpretowanego chrześcijańskiego motywu zbawiciela.

Album znany najpierw w formie czarno-białej, a później kolorowej – i w obu tych postaciach znakomity graficznie! Miał powstać jako miły przerywnik dla autorów w tworzeniu kolejnych tomów serii Thorgal, a okazał się kamieniem milowym w kulturze popularnej naszych czasów.

Słynny belgijski scenarzysta Jean Van Hamme, współtwórca dziesiątków serii przygodowych, sensacyjnych, historycznych i fantastycznych (m.in. „Largo Winch”, „XIII”), i znakomity polski rysownik Grzegorz Rosiński (Skarga Utraconych Ziem, Zemsta hrabiego Skarbka, Western) stworzyli w latach 1986–1987 album wybitny, choć planowany tylko jako forma odpoczynku od równie znanych w całej Europie przygód czarnowłosego wikinga...

Na planecie Daar od niepamiętnych czasów trwa wojna między trzema potęgami, w której najbardziej cierpią masy niewinnych stworzeń, w tym lud niewysokich, pokojowo nastawionych Szninkieli. Ale to właśnie spośród nich O’n, jedyny Bóg, Stworzyciel Światów, wybiera młodzieńca, który dostaje zadanie doprowadzenia do zakończenia wiecznej wojny i ocalenia świata. J’on przemierzy pół planety i zobaczy cuda oraz okropności, jakich istnienia nawet nie podejrzewał. Czy jednak będzie w stanie unieść ciężar roli zbawiciela? I co jeden mały Szninkiel, nawet wspierany przez przyjaciół wierzących w jego daną od Boga misję, może zdziałać przeciw największym potęgom świata?

Scenarzysta stawia przed czytelnikiem mnóstwo trudnych, podstawowych wręcz, pytań dotyczących religii, cywilizacji czy pragnień istot śmiertelnych – lecz nie daje na nie jednoznacznych ani nacechowanych ideologicznie odpowiedzi. Każdy musi je znaleźć samodzielnie. A że album został zilustrowany w sposób mistrzowski, plastycznie obrazujący każdy aspekt ukazanego świata, czujemy, że ta historia dzieje się naprawdę i dotyczy nie tylko wymyślonych na potrzeby komiksu postaci, ale nas samych – dzisiejszych ludzi. Czy waga przedstawionych w Szninkielu treści sprawia, że historia ta opowiedziana jest smutno i ponuro? Absolutnie nie!

Obok fragmentów wymagających użycia patosu czy ukazania tragicznych aspektów życia, autorzy komiksu nie skąpią elementów humorystycznych czy parodystycznych, tak w warstwie dialogu i wydarzeń, jak i rysunku. Nie brakuje też zróżnicowanych estetycznie scen erotycznych. Przede wszystkim jednak mamy do czynienia z czystą, emocjonującą przygodą, trzymającą w napięciu do ostatniej planszy – aż po sam kres historii J’ona, gdy jesteśmy świadkami spełnienia woli Boga. Tej opowieści nie można zapomnieć. Takie opowieści na dekady kształtują obraz współczesnej sztuki.

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

89,99 zł

Cena regularna: 99,99 zł

Najniższa cena: 99,99 zł
szt.
  • promocja

W dół do ziemi (komiks)

W dół do ziemi (komiks)
W dół do ziemi (komiks)

Były porucznik Eddie Gundersen wraca na planetę Belzagor, gdzie zostawił młodzieńcze złudzenia, miłość swojego życia i wstydliwą kolonialną przeszłość. Dowiaduje się, że ten bujny, zielony raj został oddany dwóm inteligentnym gatunkom: nildorom i sulidorom. Zmierzając z ekspedycją ku granicom znanych krain, Gundersen musi stawić czoła swoim demonom i wyrównać rachunki z planetą, która nadal kryje wiele tajemnic.

Oparta na motywach bestsellerowej opowieści Roberta Silverberga o skutkach kolonializmu i poszukiwaniu transcendencji adaptacja Philippe’a Thibaulta („Miss", „Balkans Arena") i nagradzanej graficzki Laury Zuccheri („The Swords of Glass") rzuca nowe światło na klasyczną, ale w pełni aktualną powieść science fiction.

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

59,99 zł

Cena regularna: 69,99 zł

Najniższa cena: 69,99 zł
szt.
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl