Produkt dnia
Cryptonomicon
Cryptonomicon

63,00 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
szt.
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1

79,99 zł

szt.
Rozgwiazda
Rozgwiazda

59,99 zł

Cena regularna: 64,90 zł

Najniższa cena: 49,99 zł
szt.
Lazarus  (z autografem Autorki)
Lazarus (z autografem Autorki)

69,99 zł

szt.
Zły król
Zły król

44,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 37,90 zł
szt.

Fantasy

Przesilenie TW

Przesilenie TW
Przesilenie TW

W serii Ciekawa fantastyka proponujemy znakomity zbiór nowel rosyjskiej pisarki Marii Galiny. Pisarki od lat wspierającej Ukrainę, obecnie mieszkającej w Odessie.

Maria Galina (ur. 1958, Twer) rosyjska poetka i prozaik. Ukończyła w Odessie biologię ze specjalizacją ichtiologia i hydrobiologia. Brała udział w ekspedycjach badawczych, pracowała na uniwersytecie w Bergen. Tłumaczka z języka angielskiego, pracowała w czasopismach literackich.

Obecnie mieszka w Odessie, należy do nielicznej grupy rosyjskich pisarzy nie popierających Putina. Laureatka wielu branżowych nagród fantastycznych w Rosji i Ukrainie.

Zbiór "Przesilenie" zawiera cztery dłuższe nowele, pokazujące cały wachlarz literackich zainteresowań pisarki. To proza na pograniczu fantastyki i mainstreamu. Erudycyjna, poetycka, metaforyczna. To mieszkanka fantasy, weird fiction, kryminału i fantastyki naukowej. Fabuły rozgrywają się w bliżej nieokreślonych miejscach i światach. Stylem i nastrojem proza ta przypomina dokonania Ursuli K. Le Guin czy Jonathana Carrolla.

Jej proza oscyluje na granicach tego co nazywamy fantastyką. To proza subtelna, poetycka, erudycyjna, zapadająca w pamięć. Opisuje w tych czterech nowelach różne światy, czasem jest to obca planeta z kolonią ziemską (Bard), czasem kraina Nigdzie Nigdzie, ale z wyraźnymi wątkami odesskimi i zapożyczeniami od Agathy Christie (W poszukiwaniu Anastazji), czasem weird fiction z wyraźną inspiracją Lovecrafta i Haggarda (Dagor) lub cudowne, poetyckie fantasy (Przesilenie słoneczne)

Wojtek Sedeńko

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

45,99 zł

szt.

Silmarillion (wyd. ilustr)

Silmarillion (wyd. ilustr)
Silmarillion (wyd. ilustr)

Ekskluzywne ilustrowane wydanie jednej z najsłynniejszych książek fantastycznych

w historii

Niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena - zbiór opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni.

Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty“, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru.

Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia - od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

79,90 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl