Kategorie
Autor/Autorzy
- Andrzej Zimniak (4)
- antologia (PL) (1)
- Bohdan Petecki (1)
- Czesław Białczyński (7)
- Dariusz Filar (1)
- Eugeniusz Dębski (3)
- Jacek Sobota (1)
- Janusz A. Zajdel (1)
- Jerzy Grundkowski (1)
- Jerzy Żuławski (3)
- K. Boruń, A. Trepka (1)
- Konrad Fiałkowski (2)
- Krzysztof Boruń (4)
- Krzysztof Kochański (1)
- Mieczysław Smolarski (1)
- Piotr Witold Lech (1)
- Roman Danak (1)
- Tadeusz Markowski (2)
- Tadeusz Markowski, Marek Żelkowski (1)
- Tadeusz Oszubski (1)
- Wiktor Żwikiewicz (5)
- Wojciech Szyda (1)
Dostępność
Wysyłka w
Nowość
Promocja
Seria z polska fantastyką XX wieku. Przekrój od Żuławskiego po Żerdzińskiego.
Dzieci Hildora
"Mutanci" i "Umrzeć by nie zginąć" to dwie popularne powieści Tadeusza Markowskiego składające się na historię nadludzi. W latach 90. cieszyły się ogromnym uznanie czytelników, którzy wciąż czekali na powstanie części trzeciej. Autor nie mógł się jednak za to zabrać, jak sam przyznał w tekście, który zamieszczono w drugim tomie wznowienia serii.
Wydawcy udało się jednak znaleźć autora - Marka Żelkowskiego - który podjął się napisania trzeciej części, wspólnie z Tadeuszem Markowskim, na podstawie jego pomysłu oraz planu dogłębnie przedyskutowanego przez autorów.
I tak narodziły się "Dzieci Hildora".
Dostępność: średnia ilość
Europa po deszczu
Krzysztof Kochański to pisarz science fiction i fantasy ze Słupska, od czasu debiutu, czyli od 1979 roku konsekwentnie piszący swoją dobrą prozę. Stojący na uboczu dyskursów teoretycznych i sporów fandomowych regularnie zgarnia za opowiadania wyróżnienia i nagrody. A tych opowiadań i krótkich powieści napisał już dziesiątki.
Zbiór „Europa po deszczu” to duża dawka dobrej science fiction. Znajdą tu czytelnicy teksty publikowane w prasie lub dość dawno temu w rozmaitych antologiach, jak np. „Wizje alternatywne”.
Dostępność: brak towaru
32,99 zł
Sotnie Łysego Iwanki
Niezwykła to książka, jak niezwykły był jej Autor - filolog-iranista, dziennikarz, pisarz, tłumacz, elektronik-amator...
Utwór "Sotnie Łysego Iwanki" nosi podtytuł "powieść SF", ponieważ jego akcja rozgrywa się w drugiej połowie XXIII stulecia po totalnej katastrofie wywołanej prawdopodobnie przypadkowym uruchomieniem potężnie rozbudowanych systemów okołoziemskich i księżycowych broni laserowych (...).
Odrodzone po około dwóch wiekach chaosu i głodu społeczeństwo jest zatem społeczeństwem rustykalnym, żyjącym zgodnie z naturą. (...) Niemniej jednak konflikty w tym nowym społeczeństwie nadal istnieją, ponieważ łatwiej jest zniszczyć cywilizację niż zmienić stereotypy zachowań ludzkich.
Głównym motywem przewodnim powieści jest zatem odwieczna walka dobra ze złem, lecz już w całkowicie odmiennych warunkach, ponieważ wciąż funkcjonujące autonomiczne systemy kontroli orbitalnej nie pozwalają na odtworzenie cywilizacji technicznej, cywilizacji wielkich miast. Na Ziemi zapanował swego rodzaju neofeudalizm rustykalny i podczas gdy większość społeczeństw pragnie żyć w spokoju i sprawiedliwości, to inne wciąż i wciąż podejmują próby utworzenia totalitarnych imperiów, chociaż w skarlałej już formie, od czego jednak nieszczęście wcale nie jest mniejsze.
Konsekwentnie przestrzegając zasady rustykalności społeczeństw Autor konstruuje zadziwiająco spójny świat - zarówno w sferze materialnej, jak i duchowej, a także językowej. CO więcej, powieść ma wyraźne odniesienia do uwarunkowań stosunków polsko-ukraińskich - i to nie tylko historycznych, ale również obecnych, kiedy znów występuje wspólne zagrożenie.
Z "Posłowia" Zbigniewa Dworaka
Dostępność: brak towaru
39,99 zł