Kategorie
Autor/Autorzy
- Andrzej Zimniak (7)
- antologia (PL) (1)
- Bohdan Petecki (1)
- Czesław Białczyński (7)
- Dariusz Filar (1)
- Eugeniusz Dębski (3)
- Jacek Sobota (1)
- Janusz A. Zajdel (1)
- Jerzy Grundkowski (1)
- Jerzy Żuławski (3)
- K. Boruń, A. Trepka (1)
- Konrad Fiałkowski (2)
- Krzysztof Boruń (4)
- Krzysztof Kochański (1)
- Mieczysław Smolarski (1)
- Piotr Witold Lech (2)
- Roman Danak (1)
- Tadeusz Markowski (2)
- Tadeusz Markowski, Marek Żelkowski (1)
- Tadeusz Oszubski (1)
- Wiktor Żwikiewicz (5)
- Wojciech Szyda (1)
Wysyłka w
Seria z polska fantastyką XX wieku. Przekrój od Żuławskiego po Żerdzińskiego.
Dzieci Hildora
"Mutanci" i "Umrzeć by nie zginąć" to dwie popularne powieści Tadeusza Markowskiego składające się na historię nadludzi. W latach 90. cieszyły się ogromnym uznanie czytelników, którzy wciąż czekali na powstanie części trzeciej. Autor nie mógł się jednak za to zabrać, jak sam przyznał w tekście, który zamieszczono w drugim tomie wznowienia serii.
Wydawcy udało się jednak znaleźć autora - Marka Żelkowskiego - który podjął się napisania trzeciej części, wspólnie z Tadeuszem Markowskim, na podstawie jego pomysłu oraz planu dogłębnie przedyskutowanego przez autorów.
I tak narodziły się "Dzieci Hildora".
Dostępność: średnia ilość
Algi
Wybór najlepszych opowiadań science fiction w dwóch woluminach. W pierwszym:
Algi
Tryton 703
Antyświat
Cogito ergo sum
List
Toccata
Fantom
Autor kojarzony jest przede wszystkim z Trylogią kosmiczną (współautor Andrzej Trepka), ale jego pozostała twórczość prozatorska zasługuje na szczególną uwagę. Poza Ósmym kręgiem piekieł (Solaris) opublikował też udane powieści Próg nieśmiertelności (w drugim woluminie opowiadań) i Małe, zielone ludziki (Stalker Books).
Opowiadania Krzysztofa Borunia, pisane często jeszcze przed lotem człowieka w kosmos, pokazują wszechstronność zainteresowań autora. Co ciekawe, podczas gdy wiele utworów science fiction z lat 50. trąci dziś myszką, opowiadania Borunia do dziś zaskakują świeżością i nowatorstwem. Takie opowiadania jak "Algi" czy "Antyświat" to kanon polskiej fantastyki naukowej.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Annopolis
Annopolis to proza historyczno-fantastyczna. Z kroniki fikcyjnej monarchii, spisanej przez narratora, wyłania się historia podboju starożytnego państwa i jego stolicy Annopolis przez barbarzyńców, którzy przejmują starą kulturę Terytorium: polityczną, obyczajową i literacką. Zapożyczając epizody z historii starożytnej lub powszechnej Grundkowski tworzy oryginalny świat fikcji, którego bohaterowie poddani zostali zmiennym wpływom starej kultury Annopolis i nowej kultury barbarzyńskiej Tlusculan.
Bogaty świat fikcyjnego imperium zaludniają rozmaite postacie: były kupiec annopolitański, podejrzany o szpiegostwo, który spędził lata wśród prymitywnych mieszkańców Japonii, przewrotnie lojalny urzędnik państwowy, policjant wplątany w skomplikowane dzieje przełomowych wydarzeń rewolucyjnych, literat dokonujący rzekomej zbrodni, nieszczęsny wizjoner. Ich relacje ujawniają dramatyczny, a zarazem ironiczno-groteskowy dystans narratora wobec fatalizmu historii.
Dostępność: brak towaru
37,99 zł
Cieć swojego software'u
Lech Piotr Witold - Krakowianin, mgr historii, absolwent UJ. Przed historią zaczynał i nie kończył nauki w studium kolejowym, nauczycielskim, medyczno-pielęgniarskim; pociągnęło go też religioznawstwo. Grał w zespołach rockowych, pracował w szkole, domach kultury, ochronie i sklepie wędkarskim; prowadził z żoną działalność gospodarczą. Jest zamiłowanym wędkarzem, działaczem, wydaje książki o historii wędkarstwa. Debiutował w konwencji fantasy cyklem o Rokhormie z Aron. Potem w fantastyce publikował swój cykl CWM - prawie wszystkie teksty tej serii weszły w skład niniejszego zbioru.
Świat przyszłości o niewyobrażalnych możliwościach kreowania wyglądu i świata marzeń, świat psychotropów, odmładzającego baxtersona, matrixa. CWM to nierealna, czy jak kto woli, wirtualna rzeczywistość. Kusi, by do niej wejść, i nigdy już nie powrócić. Bohaterowie sami się gubią, nie wiedząc czy żyją w realu czy matrixie - dzięki czemu opowiadania Lecha przypominają nam "Ubika" Dicka.
Ciekawa i wciągająca polska sf, na pograniczu cyberpunku i fantastyki socjologicznej i religijnej, z licznymi i bardzo celnymi odniesieniami do polskiej współczesności.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cieć swojego software'u (nw)
Świat przyszłości o niewyobrażalnych możliwościach kreowania wyglądu i świata marzeń, świat psychotropów, odmładzającego baxtersona, matrixa. CWM to nierealna, czy jak kto woli, wirtualna rzeczywistość. Kusi, by do niej wejść, i nigdy już nie powrócić. Bohaterowie sami się gubią, nie wiedząc czy żyją w realu czy matrixie - dzięki czemu opowiadania Lecha przypominają nam "Ubika" Dicka.
Ciekawa i wciągająca polska sf, na pograniczu cyberpunku i fantastyki socjologicznej i religijnej, z licznymi i bardzo celnymi odniesieniami do polskiej współczesności.
Lech Piotr Witold - Krakowianin, mgr historii, absolwent UJ. Przed historią zaczynał i nie kończył nauki w studium kolejowym, nauczycielskim, medyczno-pielęgniarskim; pociągnęło go też religioznawstwo. Grał w zespołach rockowych, pracował w szkole, domach kultury, ochronie i sklepie wędkarskim; prowadził z żoną działalność gospodarczą. Jest zamiłowanym wędkarzem, działaczem, wydaje książki o historii wędkarstwa. Debiutował w konwencji fantasy cyklem o Rokhormie z Aron. Potem w fantastyce publikował swój cykl CWM - prawie wszystkie teksty tej serii weszły w skład niniejszego zbioru. Poza "Dawcą szczęścia", którą to nowelę autor rozwinął w tomie "Nasz cyberbarokowy sen".
Dostępność: brak towaru
35,99 zł
Czy to pan zamawiał tortury?
Maj 2016
Potężny tom zawierający autorski wybór najlepszych opowiadań Eugeniusza Dębskiego, w tym powieść: "Krótki lot motyla bojowego". Pokazuje wrocławskiego pisarza jako wszechstronnego autora różnych konwencji literackich - SF, fantasy, rzeczywistości alternatywnej.
Dostępność: brak towaru
35,99 zł
Delirium w Tharsys
Ostatnia opublikowana powieść Wiktora Żwikiewicza, jednego z najbardziej utalentowanych polskich pisarzy science fiction.
Powieść postapokaliptyczna. Zniszczoną, umierającą Ziemię zamieszkują w silnie ufortyfikowanych enklawach niedobitki ludzkości. Jedną z enklaw jest Tharsys. Wróg jest bliżej niesprecyzowany, ale niszczy wszystko na swojej drodze. Jednocześnie poza enklawami żyją jeszcze grupy koczowników.
Z kolonii księżycowej zostaje do Tharsys wysłany obserwator, który ma rozeznać się w sytuacji.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dziś zombie o czwartej. Dzieła 4
Czwarty tom Dzieł Andrzeja Zimniaka. Zawiera opowiadania humorystyczne, fraszki oraz wszystkie opowiadania o Enkelu:
Klatka pełna aniołów
Las na wulkanie
Uwolnienie rusałki
Gołębiarka za zieloną fosą
Dziś zombie o czwartej
Bilet powrotny do raju
Gry miłosne
Chabry dla zbója
Dostępność: brak towaru
29,99 zł
Enklawy szczęścia. Dzieła 3
Marzec 2016
Trzeci tom Dzieł Andrzeja Zimniaka. Zawartość:
Marcjanna i aniołowie (powieść)
Enklawy szczęścia
Flirt zaczepno-obronny - dysputy o świecie i wszechświecie
Przyszłość w szklanej kuli - prognoza na milion lat
Piknik w krainie oczekiwań
Trzydzieści przygód miłosnych pustelnika z Teresitas
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Europa po deszczu
Krzysztof Kochański to pisarz science fiction i fantasy ze Słupska, od czasu debiutu, czyli od 1979 roku konsekwentnie piszący swoją dobrą prozę. Stojący na uboczu dyskursów teoretycznych i sporów fandomowych regularnie zgarnia za opowiadania wyróżnienia i nagrody. A tych opowiadań i krótkich powieści napisał już dziesiątki.
Zbiór „Europa po deszczu” to duża dawka dobrej science fiction. Znajdą tu czytelnicy teksty publikowane w prasie lub dość dawno temu w rozmaitych antologiach, jak np. „Wizje alternatywne”.
Dostępność: brak towaru
32,99 zł
Gra w życie. Dzieła 5
Piąty tom dzieł Andrzeja Zimniaka Zawartość:
Nie ma czarów w krainie Alicji
Droga do Kolchidy
Flamenco na krańcu świata
Gra w życie
Czterdziestu małych kochanków
Miłosne dotknięcie nowego wieku
Rozpakuj ten świat, Evitt
Wiano, kobiety i śmiech
Przynieś mi serce Matki Teresy
Na końcu będzie słowo
Ornitologia
Egzorcysta
Śmierć ma zapach szkarłatu
Intermezzo z Chrys2sem
Gawęda autobiograficzna
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kroki w nieznane Rakietowej Krowy
Unikalna antologia fandomowa. Przygotowana specjalnie z okazji jubileuszowego, 25. Festiwalu Fantastyki w Nidzicy. Tematem przewodnim jest właśnie festiwal, jego goście i uczestnicy. Pobrzmiewa w tych opowiadaniach echo dyskusji toczonych na festiwalu. Dominuja opowiadania żartobliwe, są teksty science fiction, fantasy, postapo, groteskowe, a nawet grozy.
Do antologii napisali opowiadania zawodowcy i fani, uczestnicy festiwali. Wśród autorów z dorobkiem, którzy zechcieli upamiętnić festiwal znaleźli się:
Andrzej Zimniak (nowe opowiadanie o Enkelu) "Enkel w Nidzicy"
Paweł Majka "Niecierpliwość"
Mirosław Piotr Jabłoński "Straszliwa opowieść o potworze"
Andrzej Pilipiuk (krótki tekst z Wędrowyczem) - "Skup"
Bartłomiej Dzik "Źródło mocy"
Marcin Podlewski "Morelowy napój"
Istvan Vizvary "Odlot Florencjusza Tłuszcza"
Dagmara Adwentowska "Orda nie przyszła"
Jacek Inglot (tekst fandomowy) "Science & Fiction Inc."
Ilja Warszawski (opowiadanie o fantastach)
Marek Żelkowski "Cienie w świetle księżyca"
Do tego opowiadania Ewy Joss-Wichman "Z rocznym opóźnieniem", Jacka Baneckiego "Przerwany urlop", Jarosława Borysia "Ostatni raport", Wojtka Sedeńki "W poszukiwaniu MruuM" i "Nidzica się broni", Leszka Błaszkiewicza "HSC Nidzica".
Dostępność: brak towaru
24,99 zł
Małe zielone ludziki
Powieść Krzysztofa Borunia należy do gatunku political fiction.
W Afryce pojawia się strefa vortex P. Tajemniczy obszar, w którym ludzie mają halucynacje i zwidy, tracą wzrok, zachodzą dziwne fizyczne zjawiska. Nikt nie wie, czym jest vortex. Zainteresowanie obszarem przejawiają władcy afrykańskich państewek, ekoterroryści, wielkie korporacje, dla których jest zagrożeniem interesów, wojsko, agencje wywiadowcze, naukowcy i różni nawiedzeni badacze, uważający, że w strefie wylądował statek obcych. Jaka jest prawda?
Dostępność: na wyczerpaniu
Miasto Światłości
Akcja utworu rozgrywa się u podnóża masywu tatrzańskiego w 500 lat po zakończeniu wojny, która spowodowała zagładę cywilizacji europejskiej. Na gruzach starego świata powstały prymitywne enklawy społeczne. Ich członkowie wyparli się przeszłości, kultury, wiedzy naukowej. W świadomości barbarzyńców zachował się jednak mit o potężnym mieście rządzonym przez naukowców, którzy rozpętali pożogę wojenną. Legenda okazuje się prawdą. Niezwykła metropolia istnieje naprawdę, a swoje ocalenie zawdzięcza intuicji wynalazcy - Pawła Nella, który otoczył ją „nieprzeniknionym zamknięciem elektrycznym, rozciągając nad dachami specjalne sieci umożliwiające chwytanie pocisków. Ów wynalazca zbudował również potężne gmachy - Wieże Milczenia, służące jako broń ostateczna na wypadek ataku barbarzyńców. Miastem kieruje Rada Magów złożona z uczonych i techników. A ono samo stanowi odmianę utopii instrumentalnej. Maszyny wykonują pracę same. Odzież i żywność otrzymuje się ze związków chemicznych i rozdaje za darmo obywatelom.
Beztroska wizja szczęścia ma także drugie, całkiem inne oblicze. Odkrycie tajemnicy nieśmiertelności wywołuje drastyczny spadek przyrostu naturalnego. Przeobrażenia w sferze emocjonalnej i obyczajowej odbierają potrzebę wiary, religii, sztuki. Powstaje problem czasu wolnego od pracy. W opustoszałych akademiach zakłada się Pałace Rozkoszy. Napoje zapomnienia uwalniają od kłopotów, zmartwień, trosk o dzień jutrzejszy. Prawie nikt nie rozumie już zasad funkcjonowania skomplikowanych ciągów technologicznych. Tymczasem coraz częściej maszyny zaczynają odmawiać posłuszeństwa. W mieście H powstają sekty „ludzi natury" domagające się otwarcia bram, współpracy z plemionami barbarzyńców. Bohaterem powieści jest Andrzej Wola, urodzony w niewielkiej osadzie założonej na gruzach Krakowa, który wyrusza na poszukiwanie tajemniczego grodu. Utalentowany, inteligentny młodzieniec zdobywa zaufanie naukowców, przywraca sprawność instalacjom energetycznym, buduje nawet statek kosmiczny, który zamierza wysłać w kierunku Wenus. Postawiony w sytuacji ostatecznej (najazd barbarzyńców) zamierza ocalić miasto przed zagładą uruchamiając legendarne wieże Nella. Tajemnicze promienie niszczą, co prawda, hordy najeźdźców, ale puszczonych w ruch kołowrotów nie można już zatrzymać; ogromne ilości wydzielanego ciepła naruszają równowagę środowiska naturalnego. Ziemia ginie - żar płonącej materii przenika przez skorupę globu. Andrzej Wola podejmuje próbę ucieczki na skonstruowanym przez siebie pojeździe, towarzyszy mu narzeczona, a „szalona siła uderza w ich statek i rzuca w bezmierne przestrzenie Kosmosu".
Fabuła Miasta Światłości antycypuje założenia katastroficznego nurtu dwudziestolecia (powieści St. Ignacego Witkiewicza, Aleksandra Wata, Jalu Kurka; koncepcje filozoficzne Oswalda Spenglera, Mariana Zdziechowskiego, Floriana Znanieckiego), ale bliska jest również dekadenckim, postawom „końca wieku", nastrojom neoromantycznym zawartym w utworach Jerzego Żuławskiego, Tadeusza Konczyńskiego. Uczeni kierujący losami warownego grodu nie są w stanie ocalić miasta przed zagładą, muszą przyznać się do porażki, potwierdzić fiasko założeń utylitarnych. Postęp instrumentalny nie może zapewnić szczęścia, przeciwnie-zagraża poczuciu bezpieczeństwa, trwałości stosunków społecznych. Konstrukcja Pawła Nella (Wieża Milczenia) jest synonimem ukrytej siły, szczytowym osiągnięciem' człowieka w dziedzinie postępu technicznego, ale jednocześnie zwiastuje bliską zagładę świata. Jest to zasadnicza różnica w porównaniu z przesłaniem Nowego wspaniałego świata. U Huxleya nie pojawia się koncepcja „cudownego wynalazku" - jego wizja stanowi bardziej pesymistyczną prognozę jutra, ponieważ wskazuje na nieuchronność i nieodwołalność opisywanych przemian. Tymczasem Miasto Światłości nawiązuje do toposu genezyjskiego, sugerując możliwość odrodzenia gatunku na nowej, innej planecie.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Mutanci. Dzieci Hildora 1
Prequel powieści "Umrzeć, by nie zginąć".
W wyniku eksperymentów genetycznych powstaje grupa nadludzi, obdarzonych umiejętnościami telepatycznymi i z przedłużonym czasem życia. Są dziełem profesora Hildora. Ludzie się ich boją, nazywają mutantami i dziwolągami, stąd owa garstka pracuje w kosmicznej flocie, aby jak najmniej rzucać się w oczy.
Dla polityków nadludzie są znakomitym pretekstem do wygrywania nastrojów społecznych.
Wkrótce Dzieci Hildora będą musiały stanąć do walki o swoje życie.
UWAGA! Tekst opatrzony posłowiem od Autora, w którym streszcza fabułę nie napisanej trzeciej części trylogii.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Przestrzeń poświęcenia
Wybór THE BEST OF opowiadań poznańskiego pisarza, który zadebiutował w 1997 opowiadaniem „Psychonautka”. Znakiem rozpoznawczym twórczości Szydy jest tematyka religijna – ten gatunek rozpropagowali Walter Miller, James Blish, Michael Moorcock, C.S. Lewis czy Mary Doria Russell.
Wybór „Przestrzeń poświęcenia” to obszerna książka z opowiadaniami fantastycznymi, które możemy zaliczyć również do fantastyki religijnej. Bo czy ich akcja toczy się na Ziemi, czy w kosmicznych habitatach lub na dalekich światach, religia i wiara – zdaniem autora – będzie człowiekowi towarzyszyła wszędzie.
Do zbioru weszła debiutancka „Psychonautka”, dla której – jak i dla wielu innych opowiadań Szydy – jest to pierwsze wydanie książkowe.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Randka z homo sapiens. Dzieła 6
Szósty tom Dzieł Andrzeja Zimniaka. Zawartość:
Biały rój (powieść)
Randka z Homo sapiens
Kontrakt pięciominutowy
Zabić łowcę
Eseje
Wyjście życia poza Ziemię
Wieczne życie czy śmierć na raty
Dostępność: średnia ilość
Sfora
XV stulecie. Bertran du Temle to alchemik i uzdrawiacz kamieni, który odkrył sekret długowieczności. Mimo znajomości odpowiedzi na zagadkę, która dręczy ludzkość od zarania dziejów, Bertran nie czuje się spełniony. Wraz ze swym towarzyszem i przyjacielem, Maggitem, poszukuje tajemnicy swego istnienia. Nic bowiem nie wie o swojej przeszłości. Będąc podrzutkiem, los pchał go w objęcia wielu przygód. Teraz du Temple czeka swoista odyseja, która doprowadzi go na granicę światów.
Tadeusz Oszubski (ur. 1958 w Bydgoszczy) prozaik, publicysta, animator kultury. Posiada szerokie spektrum zainteresowań, opublikował 18 książek, niektóre przekładano na języki obce. W dziedzinie fantastyki napisał m.in. powieść Sfora nominowaną do Nagrody Zajdla oraz zbiór opowiadań Drapieżnik, za który otrzymał nagrodę Wydawnictw Bertelsmann Media. Jest współautorem zbioru reportaży pt. Niewyjaśnione zjawiska w Polsce, który otrzymał nominację do nagrody dziennikarskiej Grand Press 2003. Współpracował z czasopismami opisującymi zjawiska niewyjaśnione (m.in. "Czwarty wymiar", "Nieznany świat"), publikował opowiadania w "Feniksie" i "Nowej Fantastyce".
Dostępność: średnia ilość
Sotnie Łysego Iwanki
Niezwykła to książka, jak niezwykły był jej Autor - filolog-iranista, dziennikarz, pisarz, tłumacz, elektronik-amator...
Utwór "Sotnie Łysego Iwanki" nosi podtytuł "powieść SF", ponieważ jego akcja rozgrywa się w drugiej połowie XXIII stulecia po totalnej katastrofie wywołanej prawdopodobnie przypadkowym uruchomieniem potężnie rozbudowanych systemów okołoziemskich i księżycowych broni laserowych (...).
Odrodzone po około dwóch wiekach chaosu i głodu społeczeństwo jest zatem społeczeństwem rustykalnym, żyjącym zgodnie z naturą. (...) Niemniej jednak konflikty w tym nowym społeczeństwie nadal istnieją, ponieważ łatwiej jest zniszczyć cywilizację niż zmienić stereotypy zachowań ludzkich.
Głównym motywem przewodnim powieści jest zatem odwieczna walka dobra ze złem, lecz już w całkowicie odmiennych warunkach, ponieważ wciąż funkcjonujące autonomiczne systemy kontroli orbitalnej nie pozwalają na odtworzenie cywilizacji technicznej, cywilizacji wielkich miast. Na Ziemi zapanował swego rodzaju neofeudalizm rustykalny i podczas gdy większość społeczeństw pragnie żyć w spokoju i sprawiedliwości, to inne wciąż i wciąż podejmują próby utworzenia totalitarnych imperiów, chociaż w skarlałej już formie, od czego jednak nieszczęście wcale nie jest mniejsze.
Konsekwentnie przestrzegając zasady rustykalności społeczeństw Autor konstruuje zadziwiająco spójny świat - zarówno w sferze materialnej, jak i duchowej, a także językowej. CO więcej, powieść ma wyraźne odniesienia do uwarunkowań stosunków polsko-ukraińskich - i to nie tylko historycznych, ale również obecnych, kiedy znów występuje wspólne zagrożenie.
Z "Posłowia" Zbigniewa Dworaka
Dostępność: brak towaru
39,99 zł
Trzecia możliwość
Kolejny tom z prozą Krzysztofa Borunia.
Tym razem zawiera:
1. Koszmary
2. Człowiek z mgły
3. Trzecia mozliwość
4. Próg nieśmiertelności
W kolejnym tomie Archiwum polskiej fantastyki powieść - Małe zielone ludziki.
Dostępność: na wyczerpaniu
Umrzeć, by nie zginąć. Dzieci Hildora 3
Wznowienie głośnej i niezwykle kiedyś popularnej powieści.
Na Ziemię powraca, po tysiącach lat, statek badawczy z zapomnianej wyprawy. Jego dwuosobowa załoga ma przeprowadzić rekonesans dotyczący zmian na Ziemi. Ludzkość faktycznie mocno się zmieniła, mieszka w specjalnie wybudowanych wieżach, zapewniających pracę i rozrywki. Cechą genetyczną ludzi są teleportacja i telepatia.
Załoga z przeszłości również posiada niezwykłe umiejętności, głównie telepatyczne. Obie strony zamierzają wzajemnie wykorzystać się do swoich celów.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wieczór trzech psów
Wieczór trzech psów to obszerny wybór najlepszych dokonań prozatorskich Jacka Soboty. Spotykamy tu chandlerowskich bohaterów mrocznego Miasta Molocha czy stykamy się z ubraną w szaty fantasy alternatywną historią Męki i Zbawienia. Maciej Parowski nazwał prozę Jacka Soboty - Sobota Fiction, bo to rzeczywiście proza wysublimowana i niezwykle oryginalna. A język Soboty, jak napisał Łukasz Orbitowski "odurza bardziej niż wszystkie używki Philipa K. Dicka, a nastroje, które tworzy są tyleż posępne, co potępieńczo cudowne".
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Władcy świtu
Siódmy i ostatni tom Dzieł Andrzeja Zimniaka, zawierających komplet prozy, a także publicystykę autora.
Habitat Valios to prywatne piekło, w którym były lekarz Shoza Fogh odbywa karę za podjętą kiedyś trudną decyzję. Pozbawiony prawa wykonywania zawodu, z nędznym zasiłkiem orbituje między swoją norą a barem. Promykiem nadziei wydaje się wygrana wycieczka na Ortusa, planetę słynącą z rozgrywanych na niej igrzysk. Wyruszając w podróż między wszechświatami, która dla niego jest szansą odrodzenia, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, na co tak naprawdę się zdecydował. Istoty, które napotka, są wieczne, doskonale wiedzą o jego unikatowym darze adiunkcji i mają wobec niego konkretne plany. Wobec niego i całej ludzkości... „Władcy świtu” to powieść SF z zakresu social fiction, która mimo silnego sztafażu fantastycznego skupiona jest na aspektach socjologicznych i psychologicznych.
Dostępność: brak towaru
33,99 zł
Aksamitny anschluss. Alternatywa
Alternatywna rzeczywistość, V rozbiór Polski.
W Aksamitnym anschlussie mamy niby taką samą rzeczywistość jak za oknami. Tylko że nie ma w niej Polski na mapie politycznej Europy. Bez rozlewu krwi, bez protestów i demonstracji, za cichą zgodą Unii Europejskiej, kłotliwi Polacy zostali rozgrabieni przez sąsiednie mocarstwa. Jak do tego doszło?
Dwójka bohaterów przypadkowo i wcale nie chcąc tego wyróznienia trafia na dokumenty, które wyjaśniają, jak doszło do bezprecendowego wymazania z mapy 40-milionowego kraju. I kto za tym planem stoi. Od tej chwili stają się celem służb specjalnych Niemiec i Rosji.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Appendix Solariana
Książka dostępna tylko w Solarisnet.pl Pozycja z serii Archiwum polskiej fantastyki.
Drugi z dwóch tomów najlepszych opowiadań Wiktora Żwikiewicza.
Dostępność: brak towaru
31,90 zł
Druga jesień
Debiutancka powieść Wiktora Żwikiewicza w serii Archiwum polskiej fantastyki.
Dostępność: brak towaru
31,90 zł