














Kategorie
Autor/Autorzy
-
Andreas Eschbach (1)
-
Andrzej Sapkowski (4)
-
Andrzej Trepka (1)
-
Andrzej Ziemiański (2)
-
antologia (1)
-
Ben Bova (4)
-
Bob Shaw (1)
-
Brian Herbert, Kevin J. Anderson (5)
-
Brian W. Aldiss (1)
-
C.J. Cherryh (1)
-
Clifford D. Simak (1)
-
Douglas Adams (3)
-
Edmund Cooper (1)
-
Frederik Pohl (1)
-
Fritz Leiber (1)
-
Fritz Leiber (1)
-
George R. R. Martin (1)
-
Greg Egan (1)
-
Gustav Meyrink (1)
-
Guy Gavriel Kay (1)
-
H.L. Oldi (1)
-
Harry Harrison (1)
-
Herbie Brennan (2)
-
Hoimar von Ditfurth (1)
-
Jack Womack (1)
-
James Blish (1)
-
Jerzy Grundkowski (1)
-
Jewgienij Łukin (1)
-
Joe Abercrombie (1)
-
Joe Haldeman (1)
-
John Flanagan (1)
-
John Fowles (1)
-
Jon Courtenay Grimwood (2)
-
Juan Eslava Galan (2)
-
Kir Bułyczow (2)
-
Larry Niven (1)
-
Lois McMaster Bujold (4)
-
Maciej Żerdziński (1)
-
Maksym Kidruk (1)
-
Marcin Wolski (1)
-
Marek Baraniecki (1)
-
Marek Oramus (3)
-
Maria Galina (3)
-
Marina i Siergiej Diaczenko (2)
-
Michael Crichton (1)
-
Michael Flynn (1)
-
Oldi Henry Lion (2)
-
Pat Cadigan (1)
-
Peter F. Hamilton (2)
-
Rafael Marin (1)
-
Ray Bradbury (1)
-
Richard Morgan (1)
-
Rick Riordan (3)
-
Robert J. Sawyer (3)
-
Robert Jordan (1)
-
Robert Sheckley (1)
-
Robert Silverberg (3)
-
Siergiej Siniakin (1)
-
Steven Erikson (1)
-
Tad Williams (3)
-
Teofile Gautier (1)
-
Thomas R.P. Mielke (1)
-
Thomas Tryon (1)
-
Tomasz Kołodziejczak (1)
-
Will Ferguson (1)
Dostępność
Wysyłka w
Nowość
Promocja
W tym dziale pojawiać się będą pojedyncze egzemplarze starych książek SF. Rotacja tytułów w dziale jest spora.
Sakriversum (ant)

Anno Domini 1318: ostatnia z wielkich wypraw krzyżowych zakończyła się niepowodzeniem. Potężny zakon Templariuszy został rozbity. Papieże znaleźli schronienie w Awinionie. Zaledwie kilka lat wcześniej papież Bonifatius VIII w bulli Unam Sanctam podjął ponowną daremną próbę przejęcia przez papiestwo wszelkiej duchowej i świeckiej władzy. Został oskarżony o herezję. Równocześnie zostaje przerwana budowa wielu rozpoczętych gotyckich katedr. Jedynie największą i najpiękniejszą z nich wszystkich buduje nadal Roland von Coburg, nielegalny syn papieża-heretyka. On jeden zna tajemnicę wznoszących się ku niebu portali. Pod dachem katedry buduje Sakriversum. całkowicie izolowaną od świata krainę. w której ukrywa swoje pozamałżeńskie dzieci, bliźniaków Gudrun i Lancelota. W owej ekologicznej niszy przez siedemset lat coraz mniejsi potomkowie pierwszych mieszkańców przetrwają klęski głodu, zarazy i wojny. Jako liczna rodzina zwana ludem Sromotnych przeżyją także pewien dzień roku 2018, którego to dnia biały ogień bomb neutronowych zgasi wszelkie inne życie na Ziemi - ocalony zostanie jeszcze tylko Teofil von Coburg, ostatni ze świeckich potomków budowniczego katedry. I właśnie ten człowiek stanie się ich zagrożeniem. będąc równocześnie ich nadzieją. Nagroda Kurta Lasswitza.
Dostępność: brak towaru
Na poczatku był wodór

Jeżeli przed naszym światem istniał inny świat, od którego dzieli nas nieprzekraczalna bariera prawybuchu, a przed nim jeszcze inny i tak dalej - wówczas wydaje się, że przyczynowy łańcuch biegnący ku początkowi zagubił się w nieskończoności. Może jednak jest tak, że żadnego początku nie było. Co prawda [...] straciliśmy nieco zaufanie do pojęcia nieskończoności. A jak będzie ono wyglądać, gdy spróbujemy sięgnąć myślą wstecz, wzdłuż szeregu przyczyn aż do pierwszego początku pierwszego świata - tego nikt nam powiedzieć nie może.
Tymczasem pytanie o początek dla każdego z nas ma jeszcze jedno zupełnie inne znaczenie. Wiedzieć chcemy nie tylko, kiedy i w jaki sposób powstał świat, wiedzieć chcemy także, dlaczego powstał. "Dlaczego w ogóle coś istnieje?" bądź, mówiąc inaczej: "Dlaczego nie jest tak, że jest nic? ..."
Nie sposób dobrze opowiedzieć o tej zadziwiającej książce, trzeba ją po prostu przeczytać. Raczej nie zrewolucjonizuje spojrzenia na świat i chociaż można odnieść wrażenie, że właśnie to było zamiarem autora to jednak tak nie jest. Jest za to ogromna ilość faktów, czasami wprost trudno w nie uwierzyć bo niektóre przeczą tzw. zdrowemu rozsądkowi. Są więc pytania i próby odpowiedzi na nie.
Tych pytań jest wiele i trudno ocenić, które jest ciekawsze i ważniejsze. Po lekturze tej książki zawsze to samo kochane uczucie - świat jest piękny i niepojęty.
Dostępność: na wyczerpaniu
Człowiek Plus

Egzemplarz nieczytany, ale ma 33 lata, więc lekko pożółkły
Nagroda Nebula
"Człowiek Plus", książka opublikowana po raz pierwszy w ojczyźnie autora w roku 1976, w rok później doczekała się nagrody Nebula. W ironiczny, interesujący sposób przedstawia w niej Pohl wizję tragicznie przeludnionego świata po roku 2000. W podzielonym jak dziś politycznie świecie odbywa się wyścig do skolonizowania Marsa, - co ma być receptą na przeludnienie. Śledzimy więc frenetyczne wysiłki Amerykanów, którzy szykują się do eksperymentu: astronauta Roger Torraway, spreparowany przez lekarzy i cybernetyków, ma jako cyborg wylądować na Marsie. Ten eksperyment służy Pohlowi do rozważań nad osobistą tragedią człowieka, który ma odegrać tę pionierską rolę. Kiedy Amerykanie odnoszą sukces umieszczając Rogera Torrowaya na Marsie, okazuje się, że przez cały czas byli igraszką w rękach... komputerów.
Dostępność: brak towaru