Produkt dnia
Cryptonomicon
Cryptonomicon

63,00 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
szt.
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1

79,99 zł

szt.
Rozgwiazda
Rozgwiazda

59,99 zł

Cena regularna: 64,90 zł

Najniższa cena: 49,99 zł
szt.
Lazarus  (z autografem Autorki)
Lazarus (z autografem Autorki)

69,99 zł

szt.
Zły król
Zły król

44,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 37,90 zł
szt.

Nowa seria z klasyką amerykańskiej science fiction

Amerykańska SF

Cytadela

Cytadela
Cytadela

Algis Budrys (1931-2008), właściwie Algirdas Jonas Budrys, urodził się w Królewcu, gdzie jego ojciec był konsulem Litwy. Wyjechał z rodziną do USA jeszcze przed wojną, tam uzyskali azyl. Debiutował w 1952 roku, kilkukrotnie nominowany do nagród Hugo, niestety, żadnej nie otrzymał.

Pracował dla kilku oficyn wydawniczych jako redaktor serii SF. Jego własna twórczość zawiera się w klasycznym spektrum tematów eksplorowanych przez science fiction: kolonizacja planet, kontakt z cywilizacjami pozaziemskimi, podróż w czasie.

Zawartość tomu:
Giń, cieniu
Znajda Riyi
Cytadela
Barbarzyńscy
Palacz i gwiazdy
Kryształowa ściana
Podwójna śmierć astronauty
Szmaty i kości

 

Dostępność: średnia ilość

Cena:

39,99 zł

szt.

Niemądre dziecko

Niemądre dziecko
Niemądre dziecko

Gordon Randall Phillip David Garrett (1927-1987) amerykański autor science fiction, piszący pod wieloma pseudonimami. Napisał setki opowiadań, wiele z nich z Robertem Silverbergiem, które sygnowali także pseudonimami.

Najbardziej znany z cyklu detektywistycznych opowieści Lord Darcy, z bohaterem wzorowanym na Sherlocku Holmesie, ale z akcją rozgrywającą się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Imperium Brytyjskie nadal rządzone jest przez Plantagenetów, a miejsce nauki zajmuje magia.

Niemądre dziecko to pierwsza w Polsce powieść amerykańskiego klasyka.

I jednocześnie jedna z pierwszych powieści w fantastyce poruszających problem sztucznej inteligencji (rok wydania 1962).

Kosmos jest niezmierzony, czyhają w nim na ludzi wielkie niebezpieczeństwa, więc agencje kosmiczne postanawiają zbudować superkomputer, który będzie kierował pracami w kosmosie. Najważniejsze wydaje się, by ów komputer wypełnić właściwymi danymi, także na temat człowieka i jego zachowań. To arcytrudne zadanie - wychować superkomputer.

Dostępność: średnia ilość

Cena:

33,99 zł

szt.

Światy Imperium

Światy Imperium
Światy Imperium

John Keith Laumer (ur. 9 czerwca 1925, zm. 23 stycznia 1993) amerykański pisarz, twórca tak znanych serii jak Bolo i Retief. Zanim został pisarzem na pełny etat, Laumer był oficerem Marynarki Wojennej USA, a także pracował w amerykańskiej dyplomacji. Jeden z pisarzy, których Harlan Ellison zamieścił w legendarnych "Niebezpiecznych wizjach". 

Interesowała go tematyka podróży w czasie i wojen przyszłości. W cyklu Retief wykorzystał swoją wiedzę na temat korpusu dyplomatycznego, opisując intrygi dyplomatyczne prowadzone pomiędzy dalekimi światami cywilizacjami.

Powieść "Światy Imperium" należy do serii książek osadzonych w uniwersum światów równoległych i alternatywnych rzeczywistości, które prowadzą ze sobą zażarte wojny i potyczki. Głowny bohater nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie zostaje uprowadzony przez funkcjonariuszy alternatywnego świata. Tam proponują mu misję zastąpienia władcy jeszcze innego świata, który regularnie nęka sąsiadów czasowego uniwersum. 

Dostępność: brak towaru

Cena:

36,99 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl