Kategorie
Autor/Autorzy
- Algis Budrys (1)
- antologia (9)
- C.M. Kornbluth & Frederik Pohl (1)
- Cyril M. Kornbluth (2)
- E. E. Doc Smith (7)
- Floyd L. Wallace (1)
- Frederik Pohl / Lester del Rey (1)
- Fritz Leiber (1)
- H. B. Fyfe (1)
- H. Beam Piper (2)
- James H. Schmitz (2)
- Keith Laumer (1)
- Laurance M. Janifer, Randall Garrett (1)
- Mack Reynolds (1)
- Murray Leinster (4)
- Philip J. Farmer (1)
- Randall Garrett (1)
- Robert Sheckley (2)
- Stanley G. Weinbaum (1)
Dostępność
Wysyłka w
Promocja
Nowa seria z klasyką amerykańskiej science fiction
Godzina próby
Wybór opowiadań znanego prześmiewcy, Roberta Sheckleya. Jego opowiadania słynęły z ironicznego i czasem gorzkiego spojrzenia na ludzką naturę.
Tom zawiera kilkanaście opowiadań autora, w tym jedno premierowe - "Kontrola jakości". Inne, to m.in.: "Ciało", "Immunitet dyplomatyczny", "Superdrink poszukiwaczy", "Zamiatacz z Loray", "Godzina próby", "Wieczność", "Zła kuracja", "Życzenie śmierci", "Pijawka", "Dla jednego trucizna", "Spotkanie umysłów".
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 30 dni
Kosmiczny holownik
Kontynuacja Stacji kosmicznej. Pomimo wysłania na orbitę pierwszej stacji kosmicznej, Amerykanie muszą jakoś zapewnić jej zaopatrzenie. Budują promy, ale są one atakowane przez rakiety wystrzeliwane z Ziemi przez mocarstwa wrogie amerykańskiej obecności w kosmosie.
Pracownicy misji kosmicznej wymyślają coraz to nowe sposoby komunikacji ze stacją. Kolejne wynalazki pomagają zabezpieczyć stację. Staje się ona punktem przeładunkowym przed kolejnym wielkim krokiem w kosmos - załogową wyprawą na Księżyc.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Niemądre dziecko
Gordon Randall Phillip David Garrett (1927-1987) amerykański autor science fiction, piszący pod wieloma pseudonimami. Napisał setki opowiadań, wiele z nich z Robertem Silverbergiem, które sygnowali także pseudonimami.
Najbardziej znany z cyklu detektywistycznych opowieści Lord Darcy, z bohaterem wzorowanym na Sherlocku Holmesie, ale z akcją rozgrywającą się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Imperium Brytyjskie nadal rządzone jest przez Plantagenetów, a miejsce nauki zajmuje magia.
Niemądre dziecko to pierwsza w Polsce powieść amerykańskiego klasyka.
I jednocześnie jedna z pierwszych powieści w fantastyce poruszających problem sztucznej inteligencji (rok wydania 1962).
Kosmos jest niezmierzony, czyhają w nim na ludzi wielkie niebezpieczeństwa, więc agencje kosmiczne postanawiają zbudować superkomputer, który będzie kierował pracami w kosmosie. Najważniejsze wydaje się, by ów komputer wypełnić właściwymi danymi, także na temat człowieka i jego zachowań. To arcytrudne zadanie - wychować superkomputer.
Dostępność: średnia ilość
Piraci z Zan
Powieść nominowana do nagrody Hugo w 1960 roku.
Piraci z Zan opowiadają historię historię Brana Hoddera, uzdolnionego inżyniera, który rozpoczyna karierę międzygwiezdnego pirata, niby dla innych celów, niż te, którymi trudni się tradycyjne pirackie rzemiosło: grabieże, mordy i gwałty.
"Nie wydaje się możliwe, aby po trzydziestu latach i setkach opowieści o kosmicznych piratach jakikolwiek pisarz mógł ożywić ten temat; ale Bron Hoddan jest wyjątkowym kosmicznym piratem, a Murray Leinster jest wyjątkowym pisarzem science-fiction"
Frederik Pohl
"Piraci z Zan to rzadki, stary kawałek leinsterowskiej opowieści przygodowej"
P. Schuyler Miller
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Stacja Kosmiczna
Króciutka powieść amerykańskiego klasyka, rozpoczynająca trylogię o podboju najbliższego kosmosu - Ku gwiazdom.
Chociaż powstała na początku lat 50., przed lotem Sputnika i trochę naiwna pod względem wiedzy, jaką dzisiaj mamy o kosmosie, to czyta się ją lekko, jako dobrą fantastykę przygodową.
Amerykanie budują olbrzymią Stację Kosmiczną, platformę do startów w dalszych kosmos, Ma być wyniesiona w całości na orbitę z pustynnego kosmodromu. Wielu państwom i organizacjom nie podoba się ulokowanie na orbicie takiej demonstracji siły Ameryki i próbują budowę w każdy możliwy sposób sabotować.
Główny bohater, młody inżynier budujący precyzyjne żyroskopy, ma zamontować swoje urządzenia w ostatnim etapie budowy Stacji. Wpada w wir pracy, spisków, porwań i ataków terrorystycznych.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Status cywilizacji
Robert Sheckley (1928-2005) jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich twórców science fiction. W pamięci czytelników fantastyki pozostaje autorem niezapomnianych opowiadań: inteligentnych, żartobliwych, z zaskakującą puentą. Fani potrafią jednym tchem wymieniać tytuły jego nowelek, przeczytanych nawet ćwierć wieku temu, a tymczasem żadne jury prestiżowych nagród sf na świecie nie uhonorowało nigdy jego utworów.
Krótka powieść „Status cywilizacji” opowiada o więziennej kolonii na dalekiej planecie, na którą zsyłani są, z wyczyszczoną pamięcią, rozmaici złoczyńcy z Ziemi: mordercy, złodzieje, malwersanci, gwałciciele. W kolonii muszą radzić sobie sami, wedle praw społeczności kryminalistów. Główny bohater marzy o powrocie na Ziemię, nie potrafi sobie przypomnieć popełnionego rzekomo zabójstwa. A gdy znajduje w kolonii faktycznego zabójcę, jego marzenie staje się wręcz obsesją.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Stwory z Głębi
Trzymająca w napięciu powieść amerykańskiego klasyka.
Młody amerykański inżynier mieszkający w Manili na Filipinach otrzymuje zlecenie budowy nowoczesnego sonaru do mapowania dna morskiego i urządzenia do naganiania ryb, wzorowanego na pewnym wiośle rybackim jednego z wyspiarskich ludów.
Zostaje tym samym wplątany w tajemniczą misję, którą prowadzi pewien bogaty Amerykanin wraz z załogą złożoną z ludzi rozmaitych profesji.
Na morzu, w okolicach głębokiego Rowu Luzon rozgrywają się tajemnicze wydarzenia, w które zamieszana jest także US Navy i... kosmici.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Wielki przodek
Floyd L. Wallace (1915-2004) amerykański pisarz science fiction i weird fiction. Urodził się w Rock Island, Illinois w 1915 roku, a zmarł w Tustin w Kalifornii w 2004 roku. Wallace spędził większość swojego życia w Kalifornii jako pisarz i inżynier mechaniki. Ukończył University of Iowa.
Jego pierwsze opublikowane opowiadanie, "Hideaway", ukazał się w czasopiśmie "Amazing" Bardzo często był publikowany w "Galaxy" oraz licznych antologiach prezentujących dorobek Złotego Wieku SF.
Dorobek w opowiadaniach miał bogaty, do dzisiaj są prawdziwe perełki sf, jak choćby znana z "Kryształowego sześcianu Wenus" - "Feliksa".
Bunt powypadkowych
Wielki przodek
Feliksa
Mezzerow
Zapomnij o mnie
Drugie lądowanie
Nie ma powrotu
Opóźnienie w podróży
Dostępność: średnia ilość