Produkt dnia
Cryptonomicon
Cryptonomicon

63,00 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
szt.
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1
Złoty Wiek amerykańskiej SF, tom 1

79,99 zł

szt.
Rozgwiazda
Rozgwiazda

59,99 zł

Cena regularna: 64,90 zł

Najniższa cena: 49,99 zł
szt.
Lazarus  (z autografem Autorki)
Lazarus (z autografem Autorki)

69,99 zł

szt.
Zły król
Zły król

44,00 zł

Cena regularna: 49,90 zł

Najniższa cena: 37,90 zł
szt.

Nowa seria z klasyką amerykańskiej science fiction

Amerykańska SF

Powrót do gwiazd

Powrót do gwiazd
Powrót do gwiazd

Współpraca Cyrila M. Kornblutha i Frederika Pohla zaowocowała kilkoma bardzo udanymi powieściami w latach 50. Największy rozgłos przyniosła im powieść Handlarze kosmosem, ale równie dobra jest Powrót do gwiazd. Te powieści charakteryzują się świeżymi pomysłami, humorem i znakomitym tempem akcji.

Planeta Hasleya jest jednym z kilkuset skolonizowanych przez Ziemian światów. Od dnia przybycia kolonistów minęło czternaście stuleci i niektórzy zauważają, że stan posiadania kolonistów kurczy się, a społeczność popada w rutynę i marazm. łączność z innymi światami ludzkimi zapewniają  potężne Liniowce, dowożąc produkty na wymianę i zapewniając impuls gospodarce. Ale Liniowce przybywają coraz rzadziej, ostatnio raz na pokolenie. A ostatnia wizyta statku, dowodzonego przez zidiociałą załogę, dowodzi, że w Galaktyce dzieje się źle.

Szef jednej z korporacji ma dostęp do logów Liniowca i dowiaduje się, że ich świat był jednym z ostatnich celów zapasowych dla statku. Inne planety nawet nie odpowiedziały na sygnał. Liniowiec posiada szybki statek zwiadowczy, w którym Planeta Hasleya wysyła swojego przedstawiciela do gwiazd, celem zbadania sytuacji.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

33,99 zł

szt.

Brzemię czarnego człowieka

Brzemię czarnego człowieka
Brzemię czarnego człowieka

Mack Reynolds (1917-1983) amerykański pisarz science fiction i scenarzysta. Specjalizował się w fantastyce socjologicznej, interesowały go sprawy ekonomii przyszłości. Miał dość radykalne poglądy, bohaterowie jego powieści często budowali utopie.

Tak jest w cyklu, którego bohaterem jest Homer Crawford, czarnoskóry polityk, socjolog i utopista, który próbuje w postkolonialnej Afryce Północnej zjednoczyć koczownicze plemiona i zbudować nowoczesne społeczeństwo.

Brzemię czarnego człowieka jest pierwszym tomem cyklu, pokazując skalę talentu Reynoldsa w budowaniu alternatywnego świata, nowej afrykańskiej rzeczywistości w trakcie trwania zimnej wojny.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

34,99 zł

szt.

Chroń swoją planetę

Chroń swoją planetę
Chroń swoją planetę

Klasyczna powieść sf, opublikowana początkowo w odcinkach w "Science Fiction Adventures". Bruce Gordon, nieprawomyślny dziennikarz, zostaje zesłany na Marsa. Będzie mógł powrócić, jeśli pomoże rozpracować sytuację w kolonii, która wyrwała się spod ziemskiej jurysdykcji. Nikt nie wie, jak wygląda prawdziwe życie pod kopułą Portu Marsjańskiego.

Gordon wpada w sam środek kryminalnego bagna p powszechna jest korupcja, która zastępuje system podatkowy i gospodarczy. Gangi, policja, władze Portu, przedsiębiorcy - wszyscy radzą sobie jak mogą. A gdzieś poza kopułą żyją koloniści, którzy po paru pokoleniach rzekomo przystosowali się do rozrzedzonej atmosfery Marsa.

Lester del Rey (1915-1993, wł. Leonard Knapp) - amerykański pisarz, wydawca, selekcjoner antologii. Laureat Grand Master Nebula. Pierwsze utwory opublikował w latach 30. w magazynach pulpowych, później obracał się w kręgach magazynu "Astounding Science Fiction", redagowanego przez Johna W. Campbella, stopniowo zdobywając uznanie jako pisarz. W 1947 r. został pracownikiem w wydawnictwie Scotta Mereditha. Redagował liczne magazyny. Od lat 50. zajmował się głównie pracą wydawcy, zasłynął zwłaszcza jako autor serii "Del Rey Books" w wydawnictwie Ballantine Books, redagowanej wraz z żoną, Judy-Lynn del Rey.

Dostępność: brak towaru

Cena:

36,99 zł

  • nowość

Cytadela

Cytadela
Cytadela

Algis Budrys (1931-2008), właściwie Algirdas Jonas Budrys, urodził się w Królewcu, gdzie jego ojciec był konsulem Litwy. Wyjechał z rodziną do USA jeszcze przed wojną, tam uzyskali azyl. Debiutował w 1952 roku, kilkukrotnie nominowany do nagród Hugo, niestety, żadnej nie otrzymał.

Pracował dla kilku oficyn wydawniczych jako redaktor serii SF. Jego własna twórczość zawiera się w klasycznym spektrum tematów eksplorowanych przez science fiction: kolonizacja planet, kontakt z cywilizacjami pozaziemskimi, podróż w czasie.

Zawartość tomu:
Giń, cieniu
Znajda Riyi
Cytadela
Barbarzyńscy
Palacz i gwiazdy
Kryształowa ściana
Podwójna śmierć astronauty
Szmaty i kości

 

Dostępność: średnia ilość

Cena:

39,99 zł

szt.

Deus Sex Machina

Deus Sex Machina
Deus Sex Machina

3000 lat po swoim zniknięciu na Ziemi ponownie pojawiają się greccy bogowie. W pełnym składzie. Świat, który stał na krawędzi atomowej zagłady znowu robi to, co każą mu Zeus i Spółka. A wiemy dobrze z mitologii, że nie była to kochająca się rodzinka i poszczególni jej członkowie mieli liczne kaprysy.

William Forester, akolita świątyni Ateny w Nowym Jorku, zostaje zaproszony na Olimp, gdzie ma objąć rolę dublera boga Dionizosa, który rzekomo zrezygnował z pełnienia swojej wyczerpującej funkcji. Forrester wie, że Bogom się nie odmawia, a czeka go sporo testów do zdania - zaczynają się bachanalia, a więc bezustanne picie, śpiewy i... kobiety.

Powieść Janifer i Garretta miała w USA sporo wydań, w swoim czasie była dość skandalizująca ze względu na obyczajowe tabu.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

34,99 zł

szt.

Dopuszczalne ryzyko

Dopuszczalne ryzyko
Dopuszczalne ryzyko
Dopuszczalne ryzyko to powieść opisująca świat zdominowany przez stowarzyszenia ubezpieczeniowe, które w końcu łączą się w jedną Firmę, decydującą o wszystkim. Wysokość pensji i płaconego ubezpieczenia wpływa na status obywatelski, emeryturę, usługi medyczne, wreszcie jakość kwaterunku czy jedzenia, jakie możesz kupić. Firma rządzi lokalnymi wojnami (także z użyciem broni atomowej), bez niej nie dzieje się na Ziemi nic.
 
Frederik Pohl (1919-2013) jeden z najwybitniejszych pisarzy SF "pokolenia "założycieli". Często pisywał z innymi autorami, jak Kornbluth czy del Rey, ale i jego solowe dokonania przyniosły mu rozgłos - vide powieść Gateway.
 
Lester del Rey (1915-1993) - amerykański pisarz, wydawca, selekcjoner antologii. Laureat Grand Master Nebula. 
 
 
 
 

Dostępność: brak towaru

Cena:

33,99 zł

Drapieżna planeta

Drapieżna planeta
Drapieżna planeta

Wybór najlepszych utworów Stanleya G. Weinbauma, autora niezwykle popularnego w latach 30. i 40. Zawiera znane i nieznane w Polsce utwory. Pisarz tworzył praktycznie tylko przez półtora roku, pomiędzy końcem 1934 a 1936 rokiem, kiedy to zmarł przedwcześnie na raka. W powszechnej opinii, gdyby Weinbaum żył dłużej, byłby dziś klasykiem SF stawianym w jednym szeregu z Asimovem, Heinleinem czy Bradburym.

Zbiór obejmuje kompletne serie opowiadań:
Tweel
*Odyseja marsjańska
*Dolina marzeń
Profesor Maderprootz
*Światy warunkowe
*Ideał
*Punkt widzenia
Ham Hammond
*Drapieżna planeta
*Lotofagi
*Planeta zwątpienia

a także:
Zwariowany księżyc
Przedstawienie Pigmaliona

Razem 10 nowel, z tego cztery premierowe w Polsce

Dostępność: duża ilość

Cena:

39,99 zł

szt.

Godzina próby

Godzina próby
Godzina próby

Wybór opowiadań znanego prześmiewcy, Roberta Sheckleya. Jego opowiadania słynęły z ironicznego i czasem gorzkiego spojrzenia na ludzką naturę.

Tom zawiera kilkanaście opowiadań autora, w tym jedno premierowe - "Kontrola jakości". Inne, to m.in.: "Ciało", "Immunitet dyplomatyczny", "Superdrink poszukiwaczy", "Zamiatacz z Loray", "Godzina próby", "Wieczność", "Zła kuracja", "Życzenie śmierci", "Pijawka", "Dla jednego trucizna", "Spotkanie umysłów".

Dostępność: brak towaru

Cena:

34,99 zł

Gwiezdny statek

Gwiezdny statek
Gwiezdny statek

Wybór niepublikowanych opowiadań i nowel amerykańskiego klasyka science fiction.

Poul Anderson (1926-2001) laureat wielu nagród Hugo i Nebula, pisywał zarówno przygodową jak i ambitną sf, sięgał też po fantasy. Część utworów napisał z żoną, Karen. Ich córka, Astrid wyszła za innego pisarza sf - Grega Beara. Uczestniczył aktywnie w życiu fandomu, dwukrotnie odwiedził Polskę.

Zawartość tomu:
Wrażliwy człowiek
Bermudy zaginionych statków
Tajniak na Ziemi
Pojedynek na Syrtis
Planeta wariatów
Gwiezdny statek
Niewiniątko na wolności

 

Dostępność: średnia ilość

Cena:

44,99 zł

szt.

Inwazja

Inwazja
Inwazja

Wybór najlepszych opowiadań Murraya Leinstera, klasyka science fiction, autora wielu wynalazków, które ratowały m.in. amerykańskich marynarzy w trakcie II wojny światowej.

Trzy premierowe w Polsce nowele. Do historii SF przeszły jego prekursorskie pomysły, jak w opowiadaniach: Pierwszy kontakt, Czas równoległy czy Samotna planeta, które weszły do kanonu rekwizytów fantastyki naukowej i były wykorzystywane przez pokolenia fantastów.

Planeta koszmar
Inspektor medyczny
Trzecia planeta
Parlamentariusz
Zespół badawczy
Dziwny przypadek Johna Kingmana
Inwazja
Szalona planeta
Proxima Centauri
Pierwszy kontakt
Czas równoległy
Samotna planeta

Dostępność: na wyczerpaniu

Cena:

49,99 zł

szt.

Kosmiczny holownik

Kosmiczny holownik
Kosmiczny holownik

Kontynuacja Stacji kosmicznej. Pomimo wysłania na orbitę pierwszej stacji kosmicznej, Amerykanie muszą jakoś zapewnić jej zaopatrzenie. Budują promy, ale są one atakowane przez rakiety wystrzeliwane z Ziemi przez mocarstwa wrogie amerykańskiej obecności w kosmosie.

Pracownicy misji kosmicznej wymyślają coraz to nowe sposoby komunikacji ze stacją. Kolejne wynalazki pomagają zabezpieczyć stację. Staje się ona punktem przeładunkowym przed kolejnym wielkim krokiem w kosmos - załogową wyprawą na Księżyc.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

34,99 zł

szt.

Księżycowe Miasto

Księżycowe Miasto
Księżycowe Miasto

Zakończenie trylogii DO GWIAZD, po "Stacji kosmicznej" i "Kosmicznym holowniku".

Stany Zjednoczone prowadzą w badaniach kosmosu. Mają liczne satelity, stację kosmiczną, zbudowały też na Księżycu miasto. Wywołuje to liczne obawy u innych państwa, że ta dominacja Ameryki ma na celu opanowanie Ziemi. Tymczasem dla USA kolonizacja Księżyca to tylko kolejny etap eksploracji kosmosu. Marzeniem jest sięgnięcie ku planetom Układu Słonecznego, a potem ku gwiazdom. Aby to osiągnąć, potrzebny jest napęd atomowy. Eksperymenty z energią atomową są niebezpieczne, dlatego po ciemnej stronie Księżyca powstało Laboratorium Kosmiczne, gdzie pracuje międzynarodowy zespół próbujący zbudować nowy napęd.

Zazdrosne o odkrycia naukowe Ameryki państwa nie śpią, i nasyłają na Księżyc wyszkolonych terrorystów, mających na celu zniszczyć Księżycowe Miasto. I tym razem muszą im przeciwdziałać Joe Kenmore i jego przyjaciele.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

36,99 zł

szt.

Kudłacze. Trylogia

Kudłacze. Trylogia
Kudłacze. Trylogia

Trylogia o Kudłaczach rozgrywa się na planecie, gdzie wielka korporacja zawiaduje kolonizacją oraz eksploatacją złóż nowo odkrytego globu. Korporacja zyskuje prawo do takiej eksploatacji tylko pod warunkiem nie napotkania na planetach sapientów, czyli tubylczego życia rozumnego.

Ten świat ma jednak takie istoty. To Kudłacze, przypominające misie maskotki rasa inteligentna, szybko się ucząca i wzbudzająca natychmiast sympatię kolonistów. Ale korporacja odmawia przyznania, że Kudłacze są rozumni.

Czym jest inteligencja? Czy jej wyznacznikiem jest mowa, pismo albo myślenie abstrakcyjne? W tej fascynującej opowieści trwa walka o przyznanie Kudłaczom prawa do ich własnej ziemi. George Lucas przyznał się, że wymyślając istoty z księżyca Endor w "Powrocie Jedi", wzorował się na Kudłaczach Pipera.

Na tom składają się powieści: Kudłacz; Kudłacz rozumny; Kudłacze i inni ludzie.

H. Beam Piper (1904-1964) amerykański klasyk science fiction. Twórczość Pipera była mocno zakorzeniona w przygodowej tradycji tamtych czasów, choć zgodnie z preferencjami „Astounding" w jego opowiadaniach przygoda szła w parze z poważnymi spekulacjami społeczno-politycznymi. Pisywał także „wybuchowe", supernaukowe space opery, popularne w latach trzydziestych. TDwa najbardziej znane jego cykle opowiadań to Terro-Human i Paratime Police.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

49,99 zł

szt.

Lensman 1. Trójplanetarni

Lensman 1. Trójplanetarni
Lensman 1. Trójplanetarni

Trójplanetarni to pierwszy tom serii Lensman. Wszechświat jest areną zmagań dwóch cywilizacji, chwilowo będących w stanie rozejmu. Manipulują one wszelkimi rasami w galaktyce, chcąc pozyskać je do konfliktu, który rozstrzygnie, kto będzie przewodził galaktykom.

Edward Elmer Smith (1980-1965), amerykański pisarz, jeden z głównych autorów magazynów pulpowych, zwany też ojcem gatunku, który nazywamy space operą. Kosmiczne zmagania na olbrzymią skalę, gwiezdne cywilizacje, nieprawdopodobne technologie. Smith zasłynął z dwóch cykli tych opowieści: Lensman i Skylark. Te kosmiczne westerny przyniosły mu olbrzymią popularność w Ameryce, do fascynacji nimi przyznają się naukowcy czy twórcy "Star Treka", tymczasem w Europie pozostał kompletnie nieznany.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

36,99 zł

szt.

Lensman 2. Pierwszy Lensman

Lensman 2. Pierwszy Lensman
Lensman 2. Pierwszy Lensman

Drugi tom serii o Lensmanach - superbohaterach stojących na straży Cywilizacji. Nie tylko ludzkiej - bo Lensmani i Galaktyczny Patrol strzegą pokoju w Galaktyce. Od tysiącleci trwa w naszym Wszechświecie i we wszechświatach równoległych cicha, bezwzględna wojna pomiędzy dwoma super cywilizacjami. Zakulisowo wpływają one na historię i losy licznych ras. Jedna próbuje je zniszczyć, druga ocalić i tak sterować ich rozwojem, by zyskać sprzymierzeńców w walce z odwiecznym wrogiem.

Edward Elmer Smith (1980-1965), amerykański pisarz, jeden z głównych autorów magazynów pulpowych, zwany też ojcem gatunku, który nazywamy space operą. Kosmiczne zmagania na olbrzymią skalę, gwiezdne cywilizacje, nieprawdopodobne technologie. Smith zasłynął z dwóch cykli tych opowieści: Lensman i Skylark. Te kosmiczne westerny przyniosły mu olbrzymią popularność w Ameryce, do fascynacji nimi przyznają się naukowcy czy twórcy "Star Treka", tymczasem w Europie pozostał kompletnie nieznany.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

38,99 zł

szt.

Lensman 3. Galaktyczny Patrol

Lensman 3. Galaktyczny Patrol
Lensman 3. Galaktyczny Patrol

Młody Kimball Kinnison kończy z wyróżnieniem szkołę Lensmanów i otrzymuje Soczewkę – aryzyjski artefakt podarowany ludzkości, aby wzmacniał siły mentalne swych posiadaczy, i aby Galaktyczny Patrol mógł sprawnie przeciwdziałać złu w galaktyce.

Patrol ma dużo pracy, handel międzygwiezdny jest zagrożony przez potężną i świetnie zorganizowaną cywilizację Boskone. Od dłuższego czasu panuje równowaga sił, żadna ze stron nie jest w stanie osiągnąć zdecydowanej przewagi. Kinnison dostaje pod swoje dowództwo eksperymentalny statek, z bronią, która może przeważyć szalę zwycięstwa na stronę ziemskiej federacji.

Edward Elmer Smith (1980-1965), amerykański pisarz, jeden z głównych autorów magazynów pulpowych, zwany też ojcem gatunku, który nazywamy space operą. Kosmiczne zmagania na olbrzymią skalę, gwiezdne cywilizacje, nieprawdopodobne technologie. Smith zasłynął z dwóch cykli tych opowieści: Lensman i Skylark. Te kosmiczne westerny przyniosły mu olbrzymią popularność w Ameryce, do fascynacji nimi przyznają się naukowcy czy twórcy "Star Treka", tymczasem w Europie pozostał kompletnie nieznany.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

36,99 zł

szt.

Lensman 4. Szary Lensman

Lensman 4. Szary Lensman
Lensman 4. Szary Lensman

Ludzkie i humanoidalne rasy naszej Galaktyki tworzą szeroko rozumianą Cywilizację. Jej patronem są prastare byty zamieszkujące planetę Aryzja, dysponujące potężnymi siłami mentalnymi. Szkoleni przez nich Lensmani, prawdziwi supermeni posiadają cząstkę tych umiejętności. Kinnison jest najwybitniejszym z Lensmanów.

Siłą, która przeciwstawia się Cywilizacji jest Boskone. Nikt nie wie, czy to rasa, czy tylko jeden byt. Galaktyczny Patrol i Szary Lensman robią wszystko, by wyrzucić Boskończyków z Galaktyki i odnaleźć ich siedzibę i tam zniszczyć tych, którzy odpowiadają za wszystkie nieprawości we wszechświecie.

Edward Elmer Smith (1980-1965), amerykański pisarz, jeden z głównych autorów magazynów pulpowych, zwany też ojcem gatunku, który nazywamy space operą. Kosmiczne zmagania na olbrzymią skalę, gwiezdne cywilizacje, nieprawdopodobne technologie. Smith zasłynął z dwóch cykli tych opowieści: Lensman i Skylark. Te kosmiczne westerny przyniosły mu olbrzymią popularność w Ameryce, do fascynacji nimi przyznają się naukowcy czy twórcy "Star Treka", tymczasem w Europie pozostał kompletnie nieznany.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

37,99 zł

szt.

Miła dziewczyna

Miła dziewczyna
Miła dziewczyna

Kwiecień 2019

Wybór opowiadań Fritza Leibera, jednego z najbardziej znanych autorów SF i fantasy, laureata nagród Hugo i Nebula. Wszystkie utwory pochodzą z magazynów "Analog", Astounding", "Weird fiction".

Zawartość:

Później niż myślisz
Runda czasu
Wczorajszy dom
Zły dzień na sprzedawanie
Krzyżyki na chodniku
Wielka maszyna
Miła dziewczyna z pięcioma mężami
Księżyc jest zielony
Stopem w przestrzeń
Co on tam robi
Kreatywność dla kotów
Dzień doktora Kometevsky'ego
Chleb nad nami
Spotkanie nazajutrz

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

34,99 zł

szt.

Niemądre dziecko

Niemądre dziecko
Niemądre dziecko

Gordon Randall Phillip David Garrett (1927-1987) amerykański autor science fiction, piszący pod wieloma pseudonimami. Napisał setki opowiadań, wiele z nich z Robertem Silverbergiem, które sygnowali także pseudonimami.

Najbardziej znany z cyklu detektywistycznych opowieści Lord Darcy, z bohaterem wzorowanym na Sherlocku Holmesie, ale z akcją rozgrywającą się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Imperium Brytyjskie nadal rządzone jest przez Plantagenetów, a miejsce nauki zajmuje magia.

Niemądre dziecko to pierwsza w Polsce powieść amerykańskiego klasyka.

I jednocześnie jedna z pierwszych powieści w fantastyce poruszających problem sztucznej inteligencji (rok wydania 1962).

Kosmos jest niezmierzony, czyhają w nim na ludzi wielkie niebezpieczeństwa, więc agencje kosmiczne postanawiają zbudować superkomputer, który będzie kierował pracami w kosmosie. Najważniejsze wydaje się, by ów komputer wypełnić właściwymi danymi, także na temat człowieka i jego zachowań. To arcytrudne zadanie - wychować superkomputer.

Dostępność: średnia ilość

Cena:

33,99 zł

szt.

Niepotrzebna broń

Niepotrzebna broń
Niepotrzebna broń

Horace Browne Fyfe, Jr. (1918-1997) amerykański autor science fiction. Pisał głównie opowiadania, na koncie ma tylko jedną powieść - "D-99". W Polsce znany dotąd z zaledwie trzech opowiadań, w tym słynnego "Sałata i brylant". Te trzy przypominamy, obok czternastu premierowych.

Siedemnaście opowiadań składających się na ten tom reprezentuje typowe dla twórczości H.B. Fyfe'a style i tematykę. Humor, puenta, nakreślone prostą kreską postaci.

Kontakt z obcymi, eksploracja dalekich planet, kolonizacja międzyplanetarna, życie zwykłych ludzi w statkach, habitatach i stacjach kosmicznych. Mógłby ktoś powiedzieć - klasyka. Tak, bo to jest właśnie klasyka, kwintesencja pięknych lat powstawania science fiction - pewność, że przeznaczeniem człowieka jest kosmos, postęp naukowy, ale i świadomość, że człowiek pomimo tego się nie zmieni. Zachowa swoje zalety i przywary nawet w odległej przyszłości.

Czyta się te opowiadania z nostalgią, bo wszystko się zgadza - mamy postęp naukowy, niezmienność człowieka, tylko tego kosmosu nadal brak.

 

Wypalenie
Klin
Wyjaśnienie zamieszania
Gadatliwe drzewo
Pani poseł
Wybuch pokoju
System satelitarny
Opłata graniczna
Wygnanie
Lunarna eskapada
Niepotrzebna broń
Maniery stosowne do wieku
Niech się stanie światłość
Ten świat musi zginąć
Gatunek pod kontrolą
Sałata i brylant

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

34,99 zł

szt.

Odyseja Greena

Odyseja Greena
Odyseja Greena

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

32,99 zł

szt.

Pierwsze lądowanie

Pierwsze lądowanie
Pierwsze lądowanie

Kontynuacja "Drugiego lądowania", bestsellerowej, niezwykłej antologii klasycznych opowiadań science fiction, głównie autorów amerykańskich i brytyjskich. Tym, co ją wyróżnia to fakt, że zawiera wyłącznie bardzo krótkie opowiadania, od 1 do 10 stron.

Takie opowiadania były w czasach pulp magazines bardzo popularne, jednakże niezwykle trudno było je napisać - trzeba było mieć chwytliwy pomysł, możliwość zaskakującego spuentowania krótkiej fabuły.

Na "Pierwsze lądowanie" składa się 47 opowiadań. Na przyszły rok zapowiadamy kolejna antologię króciaków - "Trzecie lądowanie".

Wśród olbrzymiej grupy nieznanych w Polsce autorów ze złotej ery amerykańskiej sf znajdziemy też późniejszych tuzów, takich jak Ray Bradbury, Andre Norton, Frederik Pohl, H. Beam Piper, Katherine MacLean, Gordon R. Dickson, Jack Vance, Robert Sheckley, 

Andre Norton "Wszystkie koty są szare"
O.H. Leslie "Niechętny geniusz
Wilbur S. Peacock "Zwycięstwo Klona"
Keith Laumer "Na progu"
Frank Belknap  "Jezioro Ognia"
Seaton McKettrig  "Parę słów..."
Mike Gelprin  "Podarunek"
Allen K. Lang  "Ekspert gościnny"
Katherine MacLean  "Tubylcy"
James H. Schmitz  "Zdarzenie na drodze numer 12"
Mack Reynolds  "Niespełniony podróżnik"
Bascom Jones, Jr.  "Martwy punkt"
Gordon R. Dickson  "Od martwych nie ma ucieczki"
Eric Frank Russell  "Nasz dobry pies"
Frederic Brown  "Gabinet luster"
Leonid Panasienko  "Przekupić Charona"
Louis Newman  "Pozwolenie na kradzież"
Frank M. Robinson  "Dwa tygodnie w sierpniu"
Allan E. Nourse  "Dostawa"
Bryce Walton  "Dziki Galahad"
Mack Reynolds  "Rejsy na Terrę"
Edward W. Ludwig  "Aab"
Jerome Bixby  "Plllnk-Bogożerca"
H. Beam Piper  "Odpowiedź"
William Oberfield  "Ucieczka z Plutona"
Ilja Warszawski  "Pułapka"
Ilja Warszawski "Powrót"
Ilja Warszawski "Wnuk"
Ilja Warszawski "Niejadki"
Ilja Warszawski "Liliowa planeta"
Jack Williamson  "Zamaskowany świat"
Henry Slesar  "Kot, mój ojciec"
Robert Sheckley  "Zatrzymany świat"
Ilja Warszawski  "Na atolu"
James Mac Creigh  "Podstęp"
Jeremiej Parnow  "Żółte oczy"
Frederik Pohl & C.M. Kornbluth  "Inżynier"
Lester Del Rey  "Uziemiony"
Randal Garrett  "Zapalnik czasowy"
Millard V. Gordon  "Planeta iluzji"
Jack Vance  "Powrót człowieka"
James Gunn  "Uśpiony wzór"
C. H. Thames  "Więzienie sprzed miliarda lat"
Jack McKenty  "Płyta za tysiąc dolarów"
Alfred Bester  "Mój prywatny świat fantastyki naukowej"
Katherine MacLean  "Zabawy"
H.B. Fyfe  "I będziesz się smażył w piekle"
Ray Bradbury  "Niewielka podróż"
Floyd Wallace  "Koniec świata"
Jerome Bixby  "Tam, gdzie jest nadzieja" 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

49,99 zł

szt.
  • nowość

Piraci z Zan

Piraci z Zan
Piraci z Zan

Powieść nominowana do nagrody Hugo w 1960 roku.

Piraci z Zan opowiadają historię historię Brana Hoddera, uzdolnionego inżyniera, który rozpoczyna karierę międzygwiezdnego pirata, niby dla innych celów, niż te, którymi trudni się tradycyjne pirackie rzemiosło: grabieże, mordy i gwałty.

"Nie wydaje się możliwe, aby po trzydziestu latach i setkach opowieści o kosmicznych piratach jakikolwiek pisarz mógł ożywić ten temat; ale Bron Hoddan jest wyjątkowym kosmicznym piratem, a Murray Leinster jest wyjątkowym pisarzem science-fiction"

Frederik Pohl

"Piraci z Zan to rzadki, stary kawałek leinsterowskiej opowieści przygodowej"

P. Schuyler Miller

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena:

34,99 zł

szt.

Prądy czasu

Prądy czasu
Prądy czasu

James Henry Schmitz (1911 - 1981) amerykański autor science fiction, urodzony w Hamburgu, do USA wyemigrował przed II wojną światową. Jeden z autorów magazynów pulpowych: "Analog", "Amazing". Najbardziej znany ze swojej powieści o nieletnich czarownicach z Karres, posiadających moce psi.

Pisał opowiadania, które do dzisiaj zachwycają pomysłem, puentą, sposobem narracji. Klasyka sf w najczystszej postaci.

Na ryby
Zdarzenie na drodze numer 12
Na cudze podobieństwo
Kanapka z szynką
Lew na wolności
Prądy czasu
Jasność
Patrzcie w niebo

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

35,99 zł

szt.

Przybysz z planety Llyrdis

Przybysz z planety Llyrdis
Przybysz z planety Llyrdis

Klasyczna space opera autorstwa Leigh Brackett.

Michael Trehearne jest człowiekiem, ale na Ziemi i wśród ludzi czuje się nieswojo, jakby był podrzutkiem. Charakterystyczne rysy twarzy, budowa ciała różnią go nieco od rówieśników. Poszukuje swoich przodków najpierw w Ameryce, potem w Kornwalii, aż wreszcie trafia do Bretonii. Tu spotyka ludzi, którzy są do niego bardzo podobni, ale jednocześnie tajemniczy. Okazuje się, że to kosmiczni podróżnicy, którzy potajemnie prowadzą handel z Ziemią. I należą do uprzywilejowanej ludzkiej rasy - Varddów - jedynych, którzy dzięki mutacji moga podróżować z prędkościami nadświetlnymi. Inni przy takich próbach giną w męczarniach.

Trehearne zostaje uznany za pół Vardda i dostaje się na statek gwiezdny, którym podróżnicy wracają na planetę Llyrdis. Nie wie, czy przetrwa tę podróż, ale jeśli mu się uda, stanie przed największą przygodą swojego życia.

 

Dostępność: duża ilość

Cena:

39,99 zł

szt.
  • nowość

Skaith 1. Ruda Gwiazda

Skaith 1. Ruda Gwiazda
Skaith 1. Ruda Gwiazda
Pierwszy tom trylogii Skaith, której bohaterem jest Eric John Stark. Planeta Krzywda, w systemie starego słońca, zwanego Rudą Gwiazdą, nosi na swoich lądach i w morzach pozostałości po wspaniałej niegdyś cywilizacji. Ochłodzenie klimatu, kurczące się zasoby spowodowały, że przez stulecia cywilizacja ta powoli wróciła do średniowiecza. Technologię zastąpiły miecze, łuki. Krzewią się dziwaczne kulty. Unia Galaktyczna chce pomóc mieszkańcom i przesiedlić ich na liczne, słabo zaludnione planety. Ale nie podoba się to Róźdźkarzom, wszechpotężnej sekcie religijnej, która postanawia porwać i uwięzić emisariusza Ziemian. Na jego ratunek wyrusza samotnie Eric John Stark, wojownik, gwiezdny wagabunda. 

Dostępność: średnia ilość

Cena:

36,99 zł

szt.
  • nowość

Skaith 2. Ogary Północy

Skaith 2. Ogary Północy
Skaith 2. Ogary Północy

Drugi tom trylogii Skaith o przygodach Era Johna Starka

Po uwolnieniu swojego przybranego ojca z rąk Różdżkarzy i oswojeniu sfory Ogarów Północy, Eric John Stark musi przedostać się na południe planety Krzywda, do pasa równikowego, gdzie lądują statki kosmiczne Unii. Ale sprowokowana przez niego rewolta powoduje, że Różdżkarze karzą opuścić Krzywdę pozaświatowcom. 

Orszak Starka zaczyna wyścig z czasem. Na drodze stają mu liczne plemiona, niektóre pomagające Różdżkarzom. Eric John Stark prze jednak do przodu niczym gwałtowna burza, a jego przemarsz znaczą wygrane bitwy i oblężenia. Na planecie budzi się bunt przeciwko dotychczasowym władcom Krzywdy. 

Dostępność: średnia ilość

Cena:

38,99 zł

szt.
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl