Dwie góry
Opis
- Okładka
- Miękka
- Liczba stron
- 206
- Seria wydawnicza
- Archiwum polskiej fantastyki
- Wydawnictwo
- Stalker Books
Opis produktu
Andrzej Czechowski (ur. w 1947 w Słupsku) polski fizyk i autor opowiadań SF. Studiował na Wydziale Fizyki UW. Pracę doktorską obronił w Instytucie Fizyki Teoretycznej UW. Jako autor SF zadebiutował w 1962 opowiadaniem "Człekokształtny", które uzyskało pierwszą nagrodę w konkursie rozpisanym przez redakcję „Młodego Technika" W latach 1962-1978 opublikował kilkanaście dalszych opowiadań (wszystkie w „Młodym Techniku"), a w 1974 został laureatem kolejnego konkursu tego miesięcznika, nagrodzony za utwór "Ambasadorowie". W 1967 ukazał się jedyny zbiór opowiadań Andrzeja Czechowskiego Przybysze.Jego opowiadania były wybierane do antologii Kroki w nieznane, Wehikuł wyobraźni, Drugi próg życia, Człowiek z aureolą.Ostatnie opowiadanie z tamtego okresu twórczego opublikował w 1979 roku.
Nie znaczy to jednak, że Andrzej Czechowski zaprzestał pisania. W niniejszym zbiorze znajdziecie niepublikowane , nowe teksty autora. Są zdecydowanie inne od tych sprzed 40-50 lat. Ale wspólne pozostają charakterystyczne dla twórczości Czechowskiego cechy: wnikliwa obserwacja i refleksja humanistyczna, humor, zwięzłość formy i oszczędność środków wyrazu. Rozpoznajemy w nowych opowiadaniach tę samą celną puentę, przenośnię, niedopowiedzenie.
Zawartość tomu:
WCZORAJ:
90 000 000 000 kilometrów od Słońca
Wieczorne niebo
Ambasadorowie
Przybysze
Mały Darwin
Człekokształtny
Prawda o Elektrze
Byłem mundurem pana pułkownika
Sekcja generała Hoffmanna
Najdalsza podróż prezydenta
The Beatles
Rekonstrukcja
Wieża Babel
Czasy trzycalowych befsztyków
DZIŚ:
Kikutnica
Las
Życie nad strumieniem
Choćby cię smażono w smole
Zakład
Polowanie na kaczki w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Raport pana Jana Siekierzyńskiego, rotmistrza straży tatarskiej II Rzeczypospolitej Obojga Narodów i pani doktor Joanny Kersten, specjalisty korpusu medycznego tejże Rzeczypospolitej, w sprawie incydentu granicznego numer MCLVIII na granicy zachodniej i jego rozwiązania
Dwie góry
Cookies